Niezwyczajni

gala

gala
Znamy nominowanych do plebiscytu instruktorskiego ZHP „Niezwyczajni”
Gala Niezwyczajnych – uroczysty finał plebiscytu instruktorskiego Związku Harcerstwa Polskiego “Niezwyczajni” odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest nierozerwalnie związany z Dniem Myśli Braterskiej – obchodzonym 22 lutego, w dniu urodzin Baden-Powella, świętem skautów na całym świecie.
Związek Harcerstwa Polskiego od 2012 roku honoruje z tej okazji najaktywniejszych instruktorów, którzy w poprzedzającym roku osiągnęli szczególne sukcesy – wychowawcze, organizacyjne, zrealizowali nietypowe przedsięwzięcie czy wykazali się na polu pracy z kadrą i wspierania jej w realizacji codziennych zadań. Uroczystość, na którą przyjadą harcerze i harcerki z całej Polski będzie transmitowana na żywo przez telewizję internetową ZHP360.
Kapituła plebiscytu „Niezwyczajni” organizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego wyłoniła 25 finalistów spośród 171 kandydatów w pięciu kategoriach: „Praca z kadrą”, „Harcerska innowacja”, „Aktywność obywatelska”, „Efektywne zarządzanie” oraz „Celem jest wychowanie”.
Nominowani instruktorzy pochodzą z różnych środowisk harcerskich z całej Polski, a łączy ich to, że są wybitnie wyróżniającymi się osobowościami na tle całego Związku Harcerstwa Polskiego. Wśrod nominowanych są trzy osoby z Chorągwi Gdańskiej – phm. Joanna Brudzyńska z Hufca ZHP Sopot (kategoria “Efektywne zarządzanie”), phm. Martyna Radomska z Hufca ZHP Sopot (kategoria “Celem jest wychowanie) oraz hm. Krystyna Król – Łęgowska z Hufca ZHP Gdańsk – Śródmieście (kategoria “Praca z kadrą”).
W zgłoszeniach pisano o nominowanych: m.in. tak: „Kiedy myślę o drużynowym, który jest niekwestionowanym liderem i oddaje całe serce jednostce, którą prowadzi, to zdecydowanie przypisuję do wyobrażeń właśnie nią.”, czy „Jej nietuzinkowe i często oryginalne podejście do różnych tematów sprawia, iż nawet z najnudniej prowadzonych przez nią zajęć potrafi stworzyć mega-hiper energetyzujący innych do działania show!”, „Rozkochana w metodzie harcerskiej, w każdym swoim działaniu udowadnia, że należy budować na zmotywowanej i odpowiedzialnej kadrze.”, „Pomaga wielu rodzicom w trudnym borykaniu się z dojrzewającą młodzieżą, jest w tym skuteczny i stanowczy, współpraca daje natychmiastowy efekt wychowawczy. Jest autorytetem dla harcerzy i ich rodziców-to postawa, którą powinien prezentować każdy instruktor ZHP.”
W kategorii „Efektywne zarządzanie” nominowani są: hm. Janusz Błaszczyk (Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Poznań – Stare Miasto), phm. Joanna Brudzyńska (Chorągiew Gdańska, Hufiec ZHP Sopot), hm. Marcin Homel (Chorągiew Krakowska, Hufiec ZHP Ziemi Wadowickiej), hm. Artur Majerowski (Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec ZHP Toruń), hm. Szymon Wiśniewski (Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec Golub-Dobrzyń).
W kategorii “Harcerska innowacja”: pwd. Michał Dębski (Chorągiew Mazowiecka, Hufiec ZHP Siedlce), pwd. Aleksandra Karwala (Chorągiew Dolnośląska, Hufiec ZHP Świdnica), pwd. Michał Kulasek (Chorągiew Śląska, Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej), pwd. Marta Rynecka (Chorągiew Kujawsko-Pomorskie, Hufiec Toruń), phm. Mateusz Ślaski (Chorągiew Kielecka, Hufiec ZHP Starachowice).
W kategorii “Praca z kadrą”: Krystyna Król-Łęgowska (Chorągiew Gdańska, Hufiec Gdańsk Śródmieście), Martyna Radomska (Chorągiew Gdańska Hufiec Sopot).
(t)