Konkursy i dzień otwarty

szkola

szkola
Znajomość angielskiego została nagrodzona                                             (fot. ZS nr 10)

Trzy razy „w”, czyli: wiosna, woda, wiedza – to hasła na dzień otwarty w Zespole Szkół nr 10.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 marca, w godzinach 10.00-13.00, przy ulicy Staffa 10 w Gdyni.
– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać nas i naszą szkołę, dowiedzieć się o niej czegoś więcej i spędzić z nami miło czas – zachęca Grażyna Wojciechowska, dyrektor placówki. – Będziemy wspólnie eksperymentować z wodą, zwiedzać muzea arcydzieł, modelować, rzeźbić, malować z najmłodszymi, zajadać pyszności ze szkolnej kawiarenki, czemu towarzyszyć będą wiosenne brzmienia i korowód modowego szaleństwa!
Bez cienia nudy
Ostatnio w szkole wiele się działo.
– Jak co roku przygotowaliśmy dla uczniów ciekawą ofertę na spędzanie czasu wolnego podczas ferii zimowych – dodaje pani dyrektor. – W pierwszym tygodniu w sumie 90 dzieci brało udział w zajęciach komputerowych, sportowych, a najmłodsze zwiedzały ciekawe miejsca w Trójmieście i okolicy – dokumentacja tych ciekawych zajęć była dostępna dla rodziców i osób odwiedzających szkołę na specjalnej tablicy.
Na tym nie koniec. Uczniowie klasy 1b zorganizowali dla swoich rodziców, krewnych i znajomych klasowe „English Show”. Impreza odbyła się z inicjatywy wychowawcy klasy Anny Matuszczak, natomiast główną koordynatorką była Bogumiła Szprengier – nauczyciel języka angielskiego.
Po angielsku
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a publiczność przy kawie i ciastkach mogła podziwiać wiadomości i umiejętności z języka angielskiego, które zdobyły dzieci po półrocznej nauce w naszej szkole.
Bogumiła Szprengier podczas prezentacji wykorzystała środki audiowizualne, filmiki, piosenki, karty pracy. Dzieci reagowały spontanicznie na polecenia nauczyciela, wykazały dużo entuzjazmu, były zainteresowane, żywiołowo brały udział w pokazie. Chętnie popisywały się swoją wiedzą śpiewały, tańczyły, mówiły wierszyki. Zaproszeni goście byli zaskoczeni wysokim poziomem wiedzy z języka angielskiego, efektami nowoczesnego sposobu nauczania oraz integracją zespołu klasowego.
Mistrzowie ortografii
Ponadto odbyła się trzecia edycja Gdyńskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii – Junior”. Był to etap rejonowy dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod honorowym patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. W tym roku szkolnym uczestnicy reprezentowali 17 gdyńskich szkół. I tak w obwodzie SP 42: I miejsce zdobył Maciej Pellowski – SP 48, II miejsce zdobył Mikołaj Szymankiewicz – SP 35, III miejsce zajęła Zosia Sławińska – SP 21. Uczniowie Ci przechodzą do etapu miejskiego.
Oprócz tego uczniowie ZS nr 10 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji w języku angielskim „Have fun with english poets”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 46 przy Zespole Szkół nr 13 im. Franciszka Sokoła. Uczniowie klas 4-6 prezentowali wybrane utwory poezji angielskiej.
Nagrody i wyróżnienia
Członkowie jury podczas oceniania brali pod uwagę poprawność wymowy, zgodność tekstu recytowanego z oryginałem, pomysłowość zaprezentowania wiersza i ogólne wrażenie artystyczne. W kategorii klas 4 uczennice ZS nr 10 zajęły następujące miejsca: I miejsce Iga Kaczerzewska kl.4 c, II miejsce Małgorzata Guściora kl.4 c, III miejsce Martyna Drochlińska kl.4 c. Natomiast w kategorii klas 6 uczennica klasy 6b Oliwia Gajek zdobyła wyróżnienie.
Po obejrzeniu występów wszystkich szkół jury przyznało nagrody. Pełne wyniki to – w kategorii klas IV: I miejsce Iga Kaczerzewska SP 42, II miejsce Małgorzata Guściora SP 42, III miejsce Martyna Drochlińska SP 42, wyróżnienie Zofia Podlewska SP 10, w kategorii klas V: I miejsce Magdalena Nowicka SP 26, II miejsce Julia Byzdra SP 46, III miejsce Oliwia Staniszewska SP 46, wyróżnienie Natalia Skarżyńska SP 26, w kategorii klas VI: I miejsce Aleksandra Będzińska SP 46, II miejsce Zuzanna Droszkowska SP 46, III miejsce Kinga Rolewicz SP 26 oraz wyróżnienie Oliwia Gajek SP 42.
(kod)