Miejsca dla przedszkolaków

przedszkole

przedszkole
W związku z przyrostem demograficznym potrzeba więcej miejsc dla przedszkolaków
(fot. Kod)

W najbliższych miesiącach rozpoczną się remonty i rozbudowy przedszkoli, w których znajdzie się 305 dodatkowych miejsc dla maluchów. Nie ominą również naszej dzielnicy.
W związku z przyrostem demograficznym w Gdyni, miasto postanowiło sprostać zadaniu i już myśli o przyszłych przedszkolakach. Obecnie w Gdyni jest 4625 miejsc w przedszkolach samorządowych, 1225 w niepublicznych i 665 w punktach przedszkolnych, czyli ogółem 6515. Do placówek uczęszcza 2368 trzylatków, 2176 czterolatków, 2436 pięciolatków.
Dodatkowe miejsca pojawią się w Przedszkolu nr 21 na Demptowie. Planowana jest tam rozbudowa i przebudowa połączona z kapitalnym remontem, który po raz pierwszy obejmie zastosowanie odnawialnego źródła energii w gdyńskiej placówce oświatowej. Planowana liczba miejsc to 25, a koszt całej inwestycji to 3 miliony złotych. Kolejne prace odbędą się na Wiczlinie w Szkole Podstawowej nr 37 przy ulicy Wiczlińskiej 93. W skutek jej rozbudowy powstanie przedszkole, którego koszt to 30 milionów złotych. Znajdzie się w nim miejsce dla 100 dzieci.
W Przedszkolu nr 50 przy Wiczlińskiej 31, zostaną wybudowane dwa nowe oddziały, do których będzie mogło uczęszczać 50 dzieci. Koszt prac wyniesie 1,5 miliona złotych.
Przebudowa nie ominie także Zespołu Szkół nr 10 na Karwinach przy ulicy Staffa 10, gdzie po pracach remontowych o wartości 1,5 miliona złotych do przedszkola będzie mogło uczęszczać 130 dzieci.
Remonty i przebudowy rozpoczną się w wakacje 2015 r. tak, żeby większość placówek była gotowa na przyjęcie nowych przedszkolaków w nowym roku szkolnym.
(kod)