Mistrzostwa Polski na gdańskim boulodromie!

mistrzostwa

mistrzostwa

To dobra wiadomość, czekają na nie mieszkańcy Żabianki… (t)

Mistrzostwa Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta, a dzień później Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów drużyn trzyosobowych (tripletów)! Wszystko dzięki ‘liftingowi’, jaki przeszedł ostatnio gdański boulodrom. Obiekt mieści się w Parku Reagana, oficjalnie nazywa się boiskiem do gry w Petanque, potocznie – po prostu boiskiem do boule.
Gra ta zyskuje coraz więcej zwolenników. W Gdańsku działa Stowarzyszenie Petanque Gdańskie Boule, które zwróciło się do Miasta o pomoc przy przygotowaniu boulodromu do planowanych w przyszłym roku ważnych rozgrywek. Właśnie skończyły się odbiory – wykonano nowe obramowanie boiska. – Wzmocniliśmy i podwyższyliśmy obudowę boulodromu montując belki z tzw. wtórnych tworzyw sztucznych powstałych w wyniku recyclingu – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.
– Efekt jest niesamowity – ocenia wiceprezes Stowarzyszenia Petanque Gdańskie Boule, Mariusz Jargieło. – Materiał i wysokość obramowania są idealne. Kule nie będą się niszczyć, ponieważ materiał wspaniale amortyzuje uderzenia. Wysokość zapewni bezpieczeństwo zarówno korzystającym z tego boiska, jak i spacerowiczom – dodaje.
Miasto Gdańsk od kilku już lat wspiera Klub Gdańskie Boule, organizując na gdańskim boulodromie wspólnie coroczne turnieje petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W tym roku turniej odbędzie się 13 czerwca. Na tym nie koniec, bo jeszcze w trakcie prac modernizacyjnych, boisko zostało zgłoszone do konkursu na organizatora czerwcowych drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów w Pentaque.
– Otrzymaliśmy informację, że się udało! Klub Gdańskie Boule będzie organizatorem tegorocznych mistrzostw! Już oficjalnie mogę potwierdzić, ze zawody odbędą się 14 czerwca na boulodromie w Parku Reagana – informuje Mariusz Jargieło. – Udało się, bo boisko jest naprawdę fantastyczne. Bardzo dużą ilość punktów zdobywa się bowiem za samo właśnie boisko – jego wielkość, bezpieczeństwo, rodzaj nawierzchni i estetykę – dodaje Jargieło.
– To bardzo dobra wiadomość. Do Gdańska zawita impreza w randze Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że zagości u nas na stałe – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Co ważne, gdański boulodrom – jeden z pierwszych, które powstały w Polsce – to miejsce, które doskonale służy wypoczynkowi i rekreacji gdańszczan, niezależnie od wieku. Bardzo chętnie wspieramy różne formy aktywności, szczególnie te powszechne, niewymagające specjalnej formy fizycznej, czyli dla każdego. Już dziś zapraszam mieszkańców na bezpłatne cotygodniowe treningi zapoznające z tą dyscypliną sportu, które rozpoczną się w kwietniu. Zajęcia te organizowane są już po raz drugi, i trwają od wiosny do jesieni, w ramach projektu „Aktywuj się” realizowanego od 2013 roku przez nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dodaje prezydent.
Podczas remontu, obok boulodromu ustawiona została także tablica informacyjna -instrukcja gry w pentaque. Dodatkowo, w sezonie, w pobliżu boiska ustawiona zostanie przenośna toaleta.
(tg)