II BIEG DO ŹRÓDEŁ

bieg

bieg
Chętnie w biegu uczestniczą mieszkańcy Żabianki… Fot. t

Gdańsk zaprasza do udziału w BIEGU DO ŹRÓDEŁ. Tegoroczna edycja BIEGU DO ŹRÓDEŁ odbędzie się 6 czerwca. Na terenie pasa nadmorskiego na biegaczy czekają dwie trasy: 10 km i 3,5 km. Od dziś na stronie www.biegdozrodel.pl można zapisać się na Bieg Główny lub Bieg Rodzinny. Licznie uczestniczą w nim mieszkańcy Żabianki.
W pierwszą sobotę czerwca pas nadmorski ponownie stanie się centrum aktywnego wypoczynku. Starty biegów, biuro zawodów oraz dodatkowe atrakcje dla biegaczy i ich rodzin zlokalizowane będą w Parku Jelitkowskim w Gdańsku (w okolicy wejścia na plażę nr 70). To, co odróżnia BIEG DO ŹRÓDEŁ od innych wydarzeń sportowych to jego rodzinny charakter i bogata propozycja piknikowa. Organizatorzy przygotowali ofertę dla każdego. W biegu mogą wziąć udział zarówno rekreacyjni biegacze, jak i profesjonalni zawodnicy.
Bieg Główny to bieg z pomiarem czasu. Trasa Biegu Głównego została przygotowana wzdłuż nadmorskich alejek i podzielona na dwie pętle. Każda po 5 km. Do biegu mogą zgłaszać się osoby od 16 roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Ze względu na specyfikę pasa nadmorskiego i komfort biegaczy wprowadzono limit zawodników. W Biegu Głównym weźmie udział maksymalnie 500 osób. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę i przydatny gadżet biegowy. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, a także w klasyfikacjach wiekowych. Łączna wartość tych nagród to prawie dziesięć tysięcy złotych. Zapisy do biegu potrwają do 15 maja. Platforma zapisów została umieszczona na stronie www.biegdozrodel.pl. Opłata startowa wynosi 30 złotych.
Bieg Rodzinny na 3,5 km jest bezpłatny, ma charakter otwarty i odbywać się będzie w formule run for fun. W biegu może uczestniczyć każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. W zeszłorocznym biegu najmłodszy uczestnik miał zaledwie kilka miesięcy i startował w wózku tuż obok biegnących rodziców. Do biegaczy rekreacyjnych mogą dołączyć także miłośnicy Nordic Walking. Dla uczestników biegu przewidziany jest pakiet startowy, w którym znajdzie się miła niespodzianka. Zapisy do biegu trwają do 31 maja za pośrednictwem strony www.biegdozrodel.pl.
Uczestnicy obu biegów wezmą udział w losowaniu ponad 20 nagród rzeczowych. Nagroda specjalna to tablet. Losowanie odbędzie się w trakcie rodzinnego pikniku, który został podzielony na symboliczne strefy – źródła , do których zmierzają uczestnicy biegu: źródło energii, źródło wiedzy i źródło relaksu. Na uczestników pikniku czekają ciekawe warsztaty, eksperymenty i zajęcia ruchowe, a na najbardziej strudzonych biegaczy – masażyści i leżaki piknikowe. Serwowana będzie także woda z mobilnego saturatora.
Przypominamy, że zeszłoroczna edycja biegu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na starcie biegów pojawiło się ponad siedmiuset wielbicieli zdrowego i aktywnego stylu życia. Bieg do źródeł otrzymał wiele pozytywnych recenzji zarówno od profesjonalnych, jak i rekreacyjnych biegaczy.
Organizatorem imprezy jest miejska Spółka – Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Zapisy do II BIEGU DO ŹDÓDEŁ odbywają się za pośrednictwem strony: www.biegdozrodel.pl Zapisy do Biegu Głównego trwają do połowy maja. Zapisy do Biegu Rodzinnego trwają do końca maja.

(TG)