Dzień otwarty szkoły

dzien1

dzien1
Było wesoło i radośnie!                  (fot. ZS nr 10)

Zespół Szkół nr 10 świętował niedawno Dzień Otwarty. Obchody zbiegły się z wyróżnieniem dla Gimnazjum nr 15, wchodzącego w skład placówki.
Karwińskie gimnazjum jest w dziesiątce najlepszych w Trójmieście! Szkoła mieści się przy ul. Staffa 10 i wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 10 im. Królowej Jadwigi. Właśnie to gimnazjum, według najnowszego zestawienia EWD, zajęło 10. miejsce pod względem punktacji z języka polskiego. Nigdy wcześniej gimnazjum nie załapało się do pierwszej dziesiątki rankingu.
– Tacy jesteśmy! – mówi Grażyna Wojciechowska, dyrektor szkoły. – I tak bardzo się cieszę, że prowadzona przeze mnie polityka czyni z naszej szkoły nowoczesną i skuteczną instytucję w miejsce skostniałej struktury sprzed lat.
Uczniowie i nauczyciele słowa popierają czynami.
– Nasza szkoła, jak co roku, aktywnie włączyła się w akcję „Szlachetna paczka” – dodaje pani dyrektor. – Dzieciaki przynosiły ubrania, słodycze, żywność, maskotki, środki czystości itp. Liderkami akcji były pani Bożena Przedlacka i Franciszka Przedlacka. Stwierdziły jednak, że gdyby nie zaangażowanie wielu nauczycieli, nie zebrałyby tak dużo podarunków. I jak co roku wypakowanym do granic możliwości samochodem zawiozły zebrane prezenty na miejsce przeznaczenia.
Niedawno zaś szkoła obchodziła dzień otwarty. To cała masa atrakcji – doświadczenia i pokazy chemiczne, eksperymenty z fizyki, gry i zabawy w bibliotece, zwiedzanie sal, występy młodszych uczniów, zabawy z językiem angielskim z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, kawiarenka rady rodziców i wiele innych. A niedługo ZS nr 10 zaprasza na festyn rodzinny, nad organizacją którego już intensywnie pracuje Anita Tokarczyk z Joanną Sulikowską.
Dzień otwarty był także okazją do zajrzenia do biblioteki z czytelnią. Prawie zawsze jest tam sporo dzieciaków.
– Mamy również – czego nie ma w innych szkołach – specjalnie wydzielony dla maluszków kącik czytelniczy – mówi G. Wojciechowska. – Są tam dostosowane mebelki, masa bajeczek do wyboru, które dzieci mogą pooglądać lub poczytać, wziąć do domu, zabrać do sali, by poczytała pani. Czytają najmłodszym również nasi gimnazjaliści, bo zasadą w szkole jest, że starsi opiekują się maluchami – jesteśmy przeciwni twardemu oddzielaniu starszych uczniów od młodszych. Nasi wychowankowie uczą się współpracować, uczą się opiekuńczości, odpowiedzialności za słabszych i młodszych, współpracy i pomagania.
(kod)