Ach, co to był za bal!

bal

bal
Uczestnikom towarzyszył podniosły nastrój                                                (fot. ZS nr 13)

W Zespole Szkół nr 13 odbył się pożegnalny bal uczniów klas trzecich gimnazjum. Uczniowie ci po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w takiej uroczystości.
Pożegnalne bale gimnazjalistów pomału stają się tradycją. Tym razem również nie zabrakło niczego: był podniosły nastrój, odświętne stroje, oficjalne przemówienia, tradycyjne tańce i mniej oficjalne pląsy przy dyskotekowej muzyce.
Jednak nie samą zabawą uczniowie żyją. Końcówka roku szkolnego była bardzo intensywna. Odbyło się podsumowanie programu „Bezpieczne życie”, organizowanego dla uczniów klas drugich gdyńskich szkół podstawowych przez straż pożarną. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego postępowania w swoim działaniu i otoczeniu. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny o tematyce przeciwpożarowej, w którym nagrody w kategorii uczniów najstarszej grupy uzyskały uczennice: Gloria Sawicka z klasy I gimnazjum C i Kinga Orzoł z klasy 6d.
W ZS nr 13 obchodzono także Dzień Matematyki pod hasłem „Pląsy Matematyczne”. W planowanie, organizację i realizację tego święta zaangażowali się uczniowie klasy III A i I D gimnazjum. Dzięki ich pomysłowości, kreatywności i chęci poszukiwania treści matematycznych przeprowadzono ciekawe zajęcia dla uczniów o następującej tematyce: „Nie wszystko złoto co się świeci- złoty podział i ciąg Fibonacciego” – gdzie poszukiwano człowieka najbardziej zbliżonego do ideału, „Szyfry – nic trudnego” – gdzie uczono się kodować i szyfrować informacje, „Zagadki matematyczne inaczej” – spojrzenie na problemy matematyczne z przymrużeniem oka, „Zapałkowe zagadki” – szukanie rozwiązań problemów matematycznych opartych na układach liczbowych, geometrycznych czy też rysunkowych, stworzonych z zapałek.
Z kolei uczniowie klas młodszych wzięli udział w ciekawej grze matematycznej „Delta Krasnal”. W krainie Krasnoboru, gdzie rządziły krasnale o nieprzeciętnych umiejętnościach matematycznych, wybrani reprezentanci klasy mieli okazję zweryfikować swoje wiadomości. Na mecie dla najlepszych czekała szkatułka ze złotymi dukatami – dla osłody trudu włożonego w zaciętą rywalizację. Zgodnie z myślą, że matematyka jest wszędzie i na każdym poziomie naszego rozwoju, do zabawy włączyli się również najmłodsi. Pod czujnym okiem koleżanek ze starszych klas zdobywali oni kolejne odznaczenia zdobywców labiryntów matematycznych.
(kod)