Nadeszły duże zmiany

parafia

parafia
W życiu parafii wiele się dzieje            (fot. kod)

Dalsze zmiany personalne miały miejsce w parafii p. w. Niepokalanego Serca Maryi.
Wraz z początkiem lipca, dekretem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia, z parafii odwołany został wikariusz ks. Łukasz Kos, który podjął już pracę duszpasterską w parafii p. w. św. Jana z Kęt w Rumi Janowie.
Równocześnie, także na mocy dekretów metropolity gdańskiego, wikariuszami w karwińskiej wspólnocie parafialnej mianowani zostali: ks. Piotr Wrzesiński – dotychczas posługujący w parafii p. w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim oraz ks. Piotr Liszewski – dotychczas posługujący w parafii p. w. bł. Doroty z Mątew w Gdańsku Jasieniu.
Mimo zmian, życie parafii toczy się swoim rytmem. Kapłani zapraszają wszystkich do udziału w XXX Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszy ona z kościoła p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni w niedzielę 26 lipca 2015 r. o godz. 6.00 i na Jasną Górę dotrze 12 sierpnia 2015 r. ok. godz. 15.30.
Postój przy kościele p. w. Niepokalanego Serca Maryi przewidziano pierwszego dnia pielgrzymki, ok. godz. 10.00. Parafianie będą mogli powitać pielgrzymów.
Kapłani zachęcają – jeśli nie jesteś w stanie wziąć udziału w całej pielgrzymce, to zastanów się, bo może warto przejść z pielgrzymami choćby jeden dzień. Nie każdy może wziąć udział osobiście w pielgrzymce. Dlatego też powstała tzw. Złota Grupa, duchowe zaplecze pielgrzymki. Nasi księżą zapraszają do włączenia się do niej wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie pielgrzymować fizycznie. Intencje można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła. Pielgrzymi, którzy wyruszą z parafii, zaniosą je na Jasną Górę.
Ponadto parafia p. w. Niepokalanego Serca Maryi wraz Katolickim Biurem Pielgrzymkowym zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Planowana jest ona od 12 do 19 września 2015 r. Wylot będzie miał miejsce bezpośrednio z Gdańska do Tel Awiwu. W programie przewidziano zwiedzanie miejsc takich jak: Jerozolima – Bazylika Grobu Świętego, Syjon Chrześcijański, Góra Oliwna, Betlejem – miejsce narodzenia Pana Jezusa, Pole Pasterzy, Grota Mleczna, rzeka Jordan, Kana Galilejska, Nazaret, Tyberiada, Jezioro Galilejskie, Góra Tabor, Góra Błogosławieństw, Morze Martwe i wiele innych pięknych miejsc… Zapisy odbywają się u proboszcza parafii, ks. Krzysztofa Czaji.
Dodać należy, że w parafii zadbano nie tylko o coś dla ducha, ale także coś dla ciała. Ks. Piotr Liszewski zaprosił mianowicie młodzież i dzieci na kilkugodzinną przejażdżkę rowerową. Dorośli także byli mile widziani wśród uczestników.
A wszystkim wiernym należy się przypomnienie, że obowiązuje wakacyjny porządek mszy świętych. Msze święte w tygodniu przez lipiec i sierpień odprawiane są o godz. 7.00 i 18.30 (bez mszy o godz. 8:00). Natomiast we wszystkie niedziele lipca, sierpnia i września nie będzie mszy o godz. 14.00, będzie natomiast dodatkowa msza o godz. 20.00.
(kod)