Z pasją przez życie

sasiad1

sasiad1
Zabytkowe auta wzbudzały zainteresowanie                                                   (fot. mat. RD)
Poznaj swojego sąsiada – pasje żyją we mnie” to hasło, które przyświecało imprezie zorganizowanej na terenie naszej dzielnicy przez Radę Dzielnicy Dąbrowa oraz Fundację Kulturalne Pomorze.
Wydarzenie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie mieszkańców, którzy przybyli także z ościennych dzielnic. Olbrzymi aplauz towarzyszył przejazdowi zabytkowych aut ulicami Dąbrowy. Nie co dzień nadarza się okazja zobaczenia tylu pięknych „klasyków” i do tego zachowanych w tak doskonałym stanie.
Nie obyło się także bez pokazu ratownictwa przedmedycznego – wszak nie od dziś wiadomo, że pierwssza pomoc może uratować życie. Ponadto w programie imprezy znalazły się gry i zabawy związane z bezpieczną i precyzyjną jazdą samochodem, a także pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni i gdyńskiej Komendy Miejskiej Policji.
„Coś dla ducha” zapewniły występy artystyczne na scenie przed Zespołem Szkół nr 14 im. Franciszki Cegielskiej. Odbyły się także prezentacje organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy oraz i wiele innych atrakcji.
Na zgłodniałych czekały popularne ostatnio foodtrucki, stojące na placu ks. Piotra Mazura i na terenie Zespołu Szkół nr 14.
(kod)
sasiad2

Impreza służyła sąsiedzkiej integracji                                                            (fot. mat. RD)