Do domu po płytach

lanowa

lanowa
Utwardzenie ulicy stało się faktem                                                             (fot. L. Dzierżak)
Dobra wiadomość dla mieszkańców – odcinek ul. Łanowej został utwardzony.
Dzięki bardzo dobrej współpracy z deweloperem prowadzącym na terenie naszej dzielnicy inwestycję mieszkaniową “Łanowa I” udało się doprowadzić do utwardzenia kolejnego odcinka ulicy Łanowej.
Przez pewien czas mieszkańcy mieli utrudnienia związane z przebudową drogi, jednak po zakończeniu robót zwiększył się komfort życia.
– Udało się utwardzić płytami YOMB fragment ulicy Łanowej – mówi Lechosław Dzierżak, przewodniczący RD. – Inwestycja doszła do skutku dzięki współpracy z deweloperem K&L, który przeprowadza na Dąbrowie swoją najnowszą inwestycję mieszkaniową. Deweloper sfinansował i wykonał odcinek ulicy Łanowej od skrzyżowania z ulicą Cynamonową do wjazdu do garaży podziemnych w swojej inwestycji.
Utwardzoną drogę uzyskała także ulica Kolonia, w okolicach giełdy towarowej. Odbyło się to we współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni z Gdyni. Wykorzystane zostały używane płyty drogowe usuwane z innej inwestycji.
Dodatkowo RD Dąbrowy zleciła wycenę oświetlenia tego odcinka i w miarę możliwości finansowych rady dzielnicy będzie chciała przystąpić do kolejnej inwestycji.
Dodać należy, że w ramach prowadzonego od 2 lat programu “Oświetlenia ciemnych miejsc na Dąbrowie” powstało już oświetlenie ulicy Głogowej i przejścia pieszego przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1. W trakcie przygotowań są ulice: Koperkowa, Łopianowa, Kameliowa, Gorczycowa, Sezamowa, Macierzanki, przejście leśne za Zespołem Szkół nr 14 i za kościołem.
– Jedną z moich pierwszych decyzji jako przewodniczącego RD było uruchomienie środków na projekty oświetlenia ulic Rumiankowej i osiedla domków jednorodzinnych i szeregów w okolicach Leśnej Polany, od strony Rdestowej – dodaje L. Dzierżak. – Środki te zostały uchwalone jeszcze w poprzedniej kadencji, jednak niestety przeleżały ponad rok w oczekiwaniu na ich uruchomienie. Bardzo jest dla nas ważne bezpieczeństwo mieszkańców naszej dzielnicy, dlatego inwestycje w oświetlenie traktujemy jako priorytetowe. Na Dąbrowie jest jeszcze wiele ciemnych plam i jest bardzo dużo do zrobienia. Na aktualną kadencję mamy do wykorzystania 1 mln 400 tys. zł na 4 lata. Wydaje się, że dużo, ale przy takiej skali potrzeb będziemy musieli wybrać najbardziej priorytetowe inwestycje. Już teraz zachęcam do pisania swoich propozycji na nasz adres rada.dabrowa@gdynia.pl.
(kod)