Zostań wolontariuszem

Trwa rekrutacja wolontariuszy na wolontariat podczas MEN’ EHF EURO 2016 POLAND™. Jak zostać wolontariuszem? To tak samo łatwe, jak kliknięcie „Lubię to!” na Facebooku.
Każdy kto ukończył 18 lat, zna język angielski w stopniu komunikatywnym oraz jest dyspozycyjny w dniach od 15 do 31 stycznia 2016 może zostać wolontariuszem. Do zadań ochotników będzie należeć między innymi opieka nad przybyłymi drużynami, udzielanie informacji kibicom czy wsparcie centrów prasowych.
Aby wystartować w rekrutacji na wolontariat należy zarejestrować się na stronie www.alpha.zprp.org.pl. A potem czekać na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (każdy zaproszony na rozmowę wolontariusz będzie sam mógł wybrać najbardziej odpowiadający mu termin).
Co organizatorzy będą brali pod uwagę przeglądając zgłoszenia? – Przede wszystkim znajomość języków obcych, dyspozycyjność kandydata lub kandydatki oraz dotychczasowe doświadczenie w wolontariacie – mówi Alicja Kaczmarek, koordynator wolontariatu mistrzostw w Gdańsku.
Wolontariuszy wyłonieni zostaną na podstawie wypełnionego on-line formularza, ale przede wszystkim na podstawie rozmów rekrutacyjnych. Informację o przyjęciu na wolontariat otrzymają drogą mailową najpóźniej do połowy listopada 2015.
Przed rozgrywkami wolontariusze przejdą obowiązkowy cykl szkoleniowy (m.in. pierwsza pomoc, komunikacja interpersonalna czy topografia miasta). Każda osoba biorąca udział w wolontariacie podczas European Handball Championship 2015 otrzyma: strój wolontariusza, szkolenie, możliwość poruszania się bezpłatną komunikacją miejską w trakcie działań wolontariackich, wyżywienie w trakcie działań wolontariackich, napoje, ubezpieczenie od NNW i certyfikat za udział w wolontariacie.
Czemu warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu? – Wolontariusze wcielają się w rolę gospodarzy swojego miasta, mają możliwość zaprezentowania go od jak najlepszej strony. Są w samym centrum imprezy dzięki czemu poznają specyfikację organizacji międzynarodowych wydarzeń. Poszerzają swoje umiejętności, sprawdzają się w nowych sytuacjach i poznają nowych ludzi – mówi Agnieszka Buczyńska Wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
(tg)