Informator do sekcji sportowych

Już po raz drugi Miasto Gdańsk przygotowało Informator z ofertą zajęć sportowych w gdańskich ośrodkach sportu oraz w szkołach. Na nowy rok szkolny (2015/2016) przygotowano aż 50 dyscyplin sportowych! Wśród nich znajdziemy m.in. judo, piłkę nożną, koszykówkę, pływanie, żużel, a nawet szachy.
Informator, z myślą o rodzicach, nauczycielach oraz przede wszystkim dzieciach, przesłany został do gdańskich szkół, aby ułatwić dostęp do informacji o ofercie zajęć sportowych. Przewodnik liczy 33 strony, w których znajdują się informację o miejscu oraz koszcie zajęć, wraz z kontaktem do konkretnego ośrodka sportowego.
Zajęcia organizowane będą przez największe kluby sportowe w Gdańsku, m. in. Akademię Lechii SA, Akademię Piłkarską Lechia, Gedanię 1922, Lotos Trefl czy Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec. Rodzice będą mieli do wyboru zajęcia płatne jednorazowo (jeden wstęp), miesięcznie oraz te, które są całkowicie za darmo.
– Po ubiegłorocznym debiucie usłyszałem i przeczytałem wiele opinii, że jest to wydawnictwo bardzo potrzebne, ponieważ pozwala usystematyzować wiedzę, jakie dyscypliny sportu można w naszym mieście uprawiać, gdzie kiedy trzeba się zgłosić, by rozpocząć treningi, zadać dodatkowe pytania osobom, które w poszczególnych klubach odpowiadają za nabór. Nie każdy zostanie mistrzem, ale każdy kto posmakuje sportu, będzie to wspominał przez lata jako dobrą życiową naukę. – zachęca prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
(g)