Halloween w bibliotece

haloween

haloween
Jak w Hogwarcie… (fot. MBP)

Halloween to święto dosyć kontrowersyjne, choć wygląda na to, że przyjęło się u nas na dobre. O tym, że to nie tylko duchy, potworki i czarownice nożna było przekonać się, zaglądając do… Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Z tej okazji Filia nr 14, czyli nasza dzielnicowa „Biblioteka pod Makami”, przygotowała „Straszne popołudnie”. Były konkursy, zabawy, quizy, gry. Przeczytano fragment książki „Mała wiedźma Jagodzia i jej nowa przyjaciółka”. Było tez wspólne wykonywanie ozdób halloweenowych.
Zainteresowanie było tak duże, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, okazały się konieczne wcześniejsze zapisy u bibliotekarza. Okazuje się, że inne filie także włączyły się do zabawy. W Filii nr 13 odbył się „Halloween w Hogwarcie”. Na dzieci w wieku 7 do 13 lat czekał przydział do magicznego domu (Gryffindor, Ravenclaw, Slytherin, Hufflepuff), mecz quidditcha, zagadki, poszukiwanie uciekiniera z Azkabanu, zajęcia manualne, malowanie buziek i słodki poczęstunek. Zaś w Filii nr 2 chętnych witały duszki, stworki, dynie i potworki. Odważne dzieci zaproszono na spotkanie ze strachami. Były mroczne zagadki, przejażdżka bryczką literacką z Draculą, budzenie mumii oraz ozdabianie papierowych dyni. Także w Filia nr 18 pojawiły się „Duchy i Strachy w Bibliotece” – były straszne historie oraz magiczna bitwa, podczas której trzeba było wykazać się znajomością rzucania zaklęć. Ponadto nie zabrakło tańców, gry w straszne opowieści i przeróżnych zabaw dla każdego chętnego. Podczas całego wydarzenia można było podziwiać „Miasteczko Halloween” – wystawę prac plastycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież z klubu Gildia Kaeru. A w Filii nr 10 w programie znalazło się: czytanie strasznych opowieści, wykonywanie lampionów z dyni, zabawy i konkursy, turnieje gier na konsoli PlayStation 3, turnieje gier planszowych, możliwość zapisania się do biblioteki i wypożyczenia wybranych tytułów, loteria książkowa, bookcrossing. Mile widziany był halloweenowy akcent – ubrania, czy makijażu. Dobrej zabawy nie brakowało!
(kod)