Ważne dla seniorów

Gdańscy seniorzy z Chełmu mogą jeszcze zaszczepić się bezpłatnie przeciwko grypie w ramach „Programu zdrowotnego – zaszczep się przeciwko grypie, a będziesz cieszył się jesienią życia”. Projekt realizowany jest od początku września, a cztery podmioty medyczne mają jeszcze miejsca!
Przypomnijmy, że profilaktyka skierowana jest do seniorów po 65 roku życia, mieszkających na terenie Gdańska – ze szczególnym wskazaniem lekarskim do szczepienia dla osób, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań wskutek zachorowania na grypę. W polskim Programie Szczepień Ochronnych jako wskazania medyczne do szczepień przeciwko grypie wymienia się: astmę, cukrzycę, niewydolność układu krążenia, oddychania i nerek.
Aby skorzystać z bezpłatnych szczepień, należy ze skierowaniem od lekarza specjalisty, umówić się na wizytę u realizatorów Programu.
Oto wykaz podmiotów, w których można jeszcze skorzystać z programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie w ramach Programu (stan 5 listopada – liczba szczepień ograniczona): Przychodnia Lekarska Nowy Chełm Sp. z o.o., ul. Chałubińskiego 23, tel. 58 302 89 55. Miejsce realizacji: Filia ul. Rogalińska 3D, tel. 58 325 42 91, Filia ul. Beethovena 22A, tel. 58 320 14 46.
(t)