Chcą przywrócenia linii 142

autobus

autobus
Podpisy zostały już złożone w biurze Prezydenta Gdańska… Fot. t
Rady dzielnic Piecki Migowo, Wrzeszcz Górny oraz Brętowo domagają się przywrócenia funkcjonowania autobusu linii 142, zlikwidowanego po reformie związanej z wprowadzeniem tramwaju do dzielnicy Piecki-Migowo. Zarząd Transportu Miejskiego pochyli się nad wnioskiem – zapowiada rzecznik ZTM Zygmunt Gołąb.
– W związku z licznymi potrzebami mieszkańców dzielnic (także dzielnicy Suchanino, nie posiadającej Rady) rozpoczęliśmy akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o przywrócenie autobusu linii 142 – poinformował naszą redakcję Przemysław Dawid Malak, zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Piecki Migowo. W ciągu tygodnia zebraliśmy ponad 3000 podpisów. W tym ponad 2000 z dzielnicy Piecki Migowo. Zamierzamy złożyć te podpisy wraz z wnioskiem do Prezydenta Miasta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza w poniedziałek 7 grudnia. Obecni będą przedstawiciele trzech dzielnic.
Uważają, że wprowadzenie linii tramwajowej, która umożliwia dojazd mieszkańcom dzielnicy Piecki Migowo do Gdańska nie powinno skutkować odebraniem bardzo wielu połączeń do Wrzeszcza, a także odebraniem mieszkańcom rejonu ul. Słowackiego bezpośredniego dojazdu do dworca w Gdańsku. Argumentów jest oczywiście dużo więcej. Np. wprowadzenie tej linii odciążyłoby Siedlce i pełne tramwaje, które tam są codziennością.
Zgodnie z zapowiedzią wniosek mieszkańców wraz z listami podpisów został złożony w sekretariacie wiceprezydenta Piotra Grzelaka.
– Służby miejskie odpowiedzialne za strukturę połączeń komunikacji miejskiej przeanalizują propozycję mieszkańców dzielnic: Piecki Migowo, Wrzeszcz Górny i Brętowo – opowiada Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. – Po tej analizie odpowiedź zostanie udzielona niezwłocznie.

(tg)