Młodzi górą!

puchar

puchar
Najlepsi z najlepszych dostali puchary                                                 (fot. Alicja Niemiec)
Ostatnią w tym roku imprezą w ramach Pucharu Gdyni zakończyła się rywalizacja na Karwinach. W organizację cyklu wydarzeń sportowych zaangażowali się także mieszkańcy naszej dzielnicy.
W ramach podsumowania, organizatorzy postanowili uhonorować najlepszych młodych biegaczy na Wielkiej Gali Młodego Sportu w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Na zwieńczeniu cyklu obecnych było ponad sto osób, wśród których przedstawiciele władz miasta i rad dzielnic.
Wszystkich gości powitały stojące na ul. Olimpijskiej flagi oraz dmuchany balon Gdyńskiego Centrum Sportu, które wyznaczały drogę do wejścia na salę przygotowaną specjalnie pod ceremonię. W czasie oczekiwania na udekorowanie najlepszych, napięcie można było rozładować częstując się kawą i ciastkami, a co najważniejsze – rozsiąść się wygodnie i brać udział w gali.
Sama ceremonia rozpoczęła się tradycyjnie, czyli od podziękowań dla patronów sportowych: Renaty Walendziak, Antoniego Cichończuka, Waldemara Lisickiego i Andrzeja Magiera, organizatorów poszczególnych imprez – rad dzielnic i innych osób zaangażowanych w organizację imprezy. Każdy, kto został wyczytany, otrzymywał tabliczkę upamiętniającą wkład pracy i udział w propagowaniu sportu powszechnego.
Następnie odbyła się główna część imprezy – wręczenie nagród najlepszym młodym biegaczom północnej Polski, czyli zwycięzcom Pucharu Gdyni. Każdy po kolei wchodził na duże podium i odbierał podwójne nagrody. Jedną a z nich był Wielki Puchar Gdyni. Trofeum było tak dużych rozmiarów, że niemalże przewyższało najmłodszych zawodników, którzy nie kryli fascynacji tak niecodzienna zdobyczą. Oprócz tego otrzymali zróżnicowane nagrody rzeczowe, dopasowane do wieku i płci. Dzieci do 12 roku życia dostawały gry planszowe, puzzle, lub roboty do składania, starsi natomiast – plecaki, piłki i skakanki.
W dekoracji pomagali członkowie rad dzielnic i Joanna Zielińska, pełnomocnik prezydenta miasta ds. sportu. Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek biegacza i drobnych pakunków zawodnikom, którzy wytrwale wystartowali we wszystkich imprezach Pucharu Gdyni.
Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprezy, za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszają na kolejny Puchar Gdyni w roku 2016.
(kod)