Pobiegli po rekord!

bieg1

bieg1
Najwięcej radości okazywały maluchy                                                           (fot. mat. RD)

W późnojesiennej atmosferze odbył się kolejny – szesnasty już – Bieg Mikołajkowy. Tym razem wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników.
Wydarzenie przygotowała Rada Dzielnica Dąbrowy. Tym razem, jak zwykle, amatorów aktywnego wypoczynku i chętnych do pogoni za świętym nie brakowało. Impreza co roku cieszy się bowiem rosnącym zainteresowaniem. Tym razem na starcie również pojawili się liczni zawodnicy, w różnym wieku – od maluchów aż po osoby dorosłe. Ich determinacja była duża, a zimno nikogo nie zniechęciło. Uczestników biegu szybko rozgrzały sportowe emocje i pogoń za świętym Mikołajem. Na mecie zwycięzcy odebrali nagrody, a największą radość z miejsca na podium okazywali najmłodsi biegacze. Na wszystkich czekały konkursy, zabawy i gorąca herbata oraz poczęstunek.
bieg2

Na podium starczyło miejsca dla wszystkich                                                    (fot. mat. RD)

Na podkreślenie zasługuje tegoroczna frekwencja.
– Podczas XVI Biegu Mikołajkowego wystartowało 335 zawodników – relacjonuje Lechosław Dzierżak, przewodniczący rady dzielnicy Dąbrowa. – Jest to rekord tej imprezy. Biegło zarówno dużo dzieci, jak i dorosłych. Część osób się poprzebierała za świętego Mikołaja!
Dodać należy, że każdy uczestnik otrzymał medal w kształcie listka dębu, takiego samego, jaki znajduje się w logo rady dzielnicy. Osoby, które uczestniczyły w trzech dzielnicowych imprezach sportowych (bieg przełajowy na polanie, wyścig rowerowy i bieg mikołajkowy) oraz uzbierali 3 medalowe listki, mogą zgłosić się do Rady dzielnicy po specjalną podstawkę, która połączy wszystkie medale w jedną figurkę.
(kod)