Cud Świętej Nocy

jaselka1

jaselka1
Dzieci wczuły się w role     (fot. SP nr 20)

Niezwykłe jasełka, w przepięknej oprawie, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 pod kierunkiem swoich opiekunów.
Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, pod okiem wychowawcy klasy II d Danuty Bolek i katechetki Krystyny Krzych, przy współpracy z Maciejem Nawrotem, wraz z grupą dziewcząt z klas V-VI. Najmłodsi uczniowie, biorący udział w jasełkach, z pełnym emocji zaangażowaniem przedstawiali scenki związane z Bożym Narodzeniem. Odgrywając role pasterzy i aniołów, śpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawienie bardzo podobało się koleżankom i kolegom oraz przybyłym rodzicom. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Po przedstawieniu dyrektor Marta Szymańska wraz z ks. Piotrem złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później odbyły się wigilie klasowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzach nie było końca…
Na tym nie koniec. Czas świąt to czas wspólnego śpiewania kolęd i spotkań. Uczniowie i nauczyciele z 20-tki, tradycyjnie już spotkaliśmy się, aby po raz kolejny wspólnie przeżywać ten niezwykły czas. Obejrzeli wspaniały występ, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Doroty Gieryk, w fantastycznej scenografii autorstwa Wiesławy Cząstki i Andrzeja Kowalskiego.
jaselka2

Nie zabrakło pięknych kostiumów    (fot. SP nr 20)

A tuz przed świąteczną przerwą odbyło się spotkanie integracyjne w klasie I F, pod hasłem ,,W świątecznym nastroju”. W blasku choinkowych światełek, udzielił się wszystkim przedświąteczny klimat. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze o tematyce świątecznej. W szerokim gronie rodziców i dzieci prędko powstawały przepiękne świąteczne kartki i inne ozdoby. Każdy odkrywał w sobie niezwykłą fantazję i talent. Wszyscy złożyli sobie szczere i serdeczne życzenia świąteczne. Przyjemnie było spędzić czas w tak miłym gronie.
Ale świąteczne klimaty to nie wszystko. Uczniowie klas szóstych są wdzięczni Krzysztofowi Piwnickiemu za wygłoszenie niezwykłego wykładu o marszałku Józefie Piłsudskim. Taka lekcja patriotyzmu, z prelegentem przebranym w historyczny strój Marszałka, nie zdarza się co dzień.
(kod)