Anioł u Wawrzyńca

koledy

koledy
Koncert kolęd w wykonaniu Magdy Anioł odbył się w kościele p. w. św. Wawrzyńca. To nie pierwsza tego rodzaju impreza, dzięki której nasz kościół pretenduje także do miana „świątyni kultury”.
Magda Anioł wraz z zespołem od lat są związani z polską sceną chrześcijańską. Poza programem autorskim proponują również koncerty kolędowe, postne, oprawę Eucharystii dla młodych oraz koncert „Strych z aniołami” (do tekstów Małgorzaty Nawrockiej). Poza standardowymi koncertami bywają również na rekolekcjach, ewangelizacjach, konferencjach, spotkaniach itd. Są zaradni i samodzielni – jak trzeba, to w małych salach (kluby, kościoły, świetlice) sami dbają o nagłośnienie.
Warto zwrócić uwagę na ich nowy album. Autorskiej płyty nie wydawali bowiem dawno. Dlatego uznali, że najwyższy czas, by to zrobić.
– To dla nas wyjątkowa płyta, bo wyjątkowo nasza – bardzo domowa, bardzo wyczekana i bardzo wychuchana – przyznają muzycy. – O tym, co na niej, nie ma sensu mówić. Muzyki lepiej słuchać, niż o niej słuchać – szybciej, prościej i (mamy nadzieję) przyjemniej. Tytuł albumu to „ALBO ALBO”. Chodzi oczywiście o najważniejszy wybór jakiego może dokonać człowiek. Chcecie się dowiedzieć, co my wybraliśmy?
To nie jedyna inicjatywa kulturalno-parafialna na terenie naszej dzielnicy. Poprzednio radni z wielkiego Kacka zapraszali na koncert w kolejną rocznicę wyboru na papieża Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Requiem na chór mieszany a cappella zostało wykonane w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W Śpiewali i grali: Chór Morzanie z Dębogórza – dyr. Przemysław Stanisławski, Chór Lutnia z Luzina – dyr. Tomasz Fopke, Chór Pięciolinia z Lini – dyr. Jan Szulc, Chór Strzelenka z Tuchomia – dyr. Karol Krefta. Fragmenty „Tryptyku rzymskiego” Karola Wojtyły w tłumaczeniu na język kaszubski Zbigniewa Jankowskiego przeczytał Wojciech Schutta, partiami solowymi zajął się Tomasz Fopke, a wszystko to pod batutą Przemysława Stanisławskiego.
(kod)