Bezpieczeństwo najważniejsze!

bezpieczenstwo

bezpieczenstwo
Aby zapewnić dzieciom bezpieczne dojście do szkoły… Fot. t
Gdy 35 lat temu budowano pierwszą szkołę na Morenie, nikt nie przewidział tak intensywnego rozwoju motoryzacji. Dlatego też nie zaprojektowano obok obiektu obszerniejszych parkingów i szerszych dróg dojazdowych. Konsekwencją jest utrudniony dojazd do szkoły oraz brak możliwości zapewnienia bezpiecznego dojścia do budynku uczniom.
Dłużej tej sytuacji nie mógł się przyglądać Pan Stanisław Ignaczewski z Rady Rodziców przy ZKPiG nr 20. – Energicznie wziął sprawy w swoje ręce, a swój zapał i konsekwencję w działaniu zaszczepił innym rodzicom. – opowiada Katarzyna Oleszczuk, wicedyrektor szkoły przy Gojawiczyńskiej, która z cały czas współpracuje z Panem Stanisławem. – Rodzice przeprowadzili diagnozę sytuacji i określili warunki konieczne do spełnienia, aby zapewnić dzieciom bezpieczne dojście do szkoły.
A potem zaczęli działać. Pozyskali do współpracy Radę Dzielnicy oraz odbyli wiele spotkań z radnymi i przedstawicielami władz miasta, doprowadzając do czasowej zmiany organizacji ruchu w okolicy szkoły, która jest rozwiązaniem doraźnym. Jednocześnie podjęli starania o przeprowadzenie zmian własności gruntów sąsiadujących ze szkołą oraz zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tak, aby była tam możliwa realizacja docelowego układu drogowego i zapewnienie właściwej ilości miejsc parkingowych.
Wszystkie swoje działania, propozycje rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo, a także wyższy komfort docierania do szkoły aktywni rodzice opisują na założonej przez siebie stronie internetowej: www.bezpiecznasp1.pl Zapraszamy do jej odwiedzenia!
(t)