Czytaj z Lisem Czytalisem

biblioteka

biblioteka
Klub zaprasza najmłodsze dzieci                    (fot. MBP Gdynia)

Dzielnicowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej ma w swojej ofercie ciekawa propozycję dla dzieci. Oprócz tego księgozbiór wzbogacił się ostatnio w interesujące nowości.
Propozycja dla młodszych dzieci to Klub Lisa Czytalisa.
– Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na głośne czytanie bajek – zachęcają pracownicy Biblioteki Miejskiej na Dąbrowie. – Akcja odbywa się w każdy piątek o 18:00.
Na tym nie koniec. Z myślą o starszych czytelnikach pojawiły się na półkach nowości książkowe. „Pogrzebane życie” autorstwa Allen Eskens to bardzo dobrze napisany thriller, wciągający czytelnika od pierwszej strony i zmuszający do śledzenia poczynań głównego bohatera bez chwili przerwy. Książka o „…dojrzewaniu, odpowiedzialności i odkupieniu w jednym…”. Kolejna pozycja to „Bicia nie trzeba ich było uczyć” Piotra Lipińskiego – wstrząsająca książka opisująca proces Adama Humera, kata polskiego podziemia. Obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać mechanizmy działania stalinowskiej bezpieki.
Wśród książek znajdziemy także: Robert Galbraith „Żniwa zła” – trzecia część kryminalnego cyklu J. K. Rowling napisanego pod pseudonimem; Chris Taylor „Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?” – kompletna historia fenomenu Gwiezdnych Wojen, przy tym niezwykle zabawna opowieść; Roksana Jędrzejewska-Wróbel „Florka: mejle do Klemensa” – piękna książka dla dzieci, kolejna część z cyklu przygód Florki, rezolutnej ryjówki; Rick Riordan „Miecz lata” – powieść dla młodzieży, pierwszy tom cyklu „Magnus Chase i Bogowie Asgardu”, wprowadzającego czytelnika w świat nordyckich bogów.
Na uwagę zasługuje także „Milion lat w jeden dzień. Fascynująca historia życia codziennego od jaskini do globalnej wioski” Grega Jennera. Autor analizuje czynności, które wykonujemy jednego dnia, jednocześnie odsłaniając przed nami historię przedmiotów codziennego użytku. Zabawna i lekko napisana książka, która przenosi nas w czasie.
W ofercie pojawił się także „Król cieni” Ève de Castro – autorka pokazuje budowanie Wersalu i umacnianie się potęgi Ludwika Wielkiego z perspektywy zwykłych mieszkańców Paryża. Miłośników motoryzacji zainteresuje książka Bena Collinsa „Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga”. Autor (kierowca wyścigowy i dubler w niebezpiecznych scenach filmowych) napisał książkę dla obecnych i przyszłych kierowców o tym, jak bezpiecznie pokonać każdą odległość.
A dla najmłodszych są „Bajki Grajki” dla dzieci: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Kopciuszek”, Śpiąca Królewna”, „Przygody Piotrusia Pana”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Jaś i Małgosia”, „Wyprawa na szklana górę”.
Jakby tego było mało, pojawiły się nowe gry planszowe: „Colt Express”, „Wysokie Napięcie”, „Studium w Szmaragdzie”, „Splendor”, „Pandemic Legacy”, „Świat Dysku: Sekary”. Zatem – nie zwlekać – do biblioteki, marsz!
(kod)