Jak dobrze mieć sąsiada

sasiedzi

sasiedzi
ntegracja sąsiedzka może mieć różne formy                (fot. kod)

Jak dobrze mieć sąsiada” to hasło akcji, którą rozpoczyna Rada Dzielnicy Wielki Kack w ramach budowania wspólnoty sąsiedzkiej. Ma to być stałe przedsięwzięcie, polegające na wzajemnej pomocy.
W ramach akcji zainteresowani mieszkańcy mogliby pomagać sobie nawzajem w drobnych, codziennych czynnościach (np. wyprowadzanie psa starszej osobie, robienie zakupów choremu, odśnieżenie posesji osobie starszej).
– Projekt, który chcemy wprowadzić ma za zadanie pobudzić dobrosąsiedzkie relacje w dzielnicy – tłumaczą kaccy radni – Na przykład starsza osoba, której sąsiad wyprowadza psa, może dzieciom sąsiada pomóc w odrabianiu lekcji. Pomoc można odwzajemniać komuś innemu, kto również jej potrzebuje.
Informacje o akcji znajdować się będą w gablotach informacyjnych parafii w Wielkim Kacku, w gablotach Rady Dzielnicy, na stronach internetowych parafii i Rady Dzielnicy. Na tablicach ogłoszeniowych związanych z projektem będzie znajdować się także informacja o tym, że sąsiedzi współpracują ze sobą na własną odpowiedzialność.
Szczegółowe informacje na temat projektu, oraz informacja jaka pomoc jest aktualnie dostępna mają się znajdować w biurze rady w godzinach pracy.
– Każdy zainteresowany otrzymaniem pomocy lub pomaganiem sąsiadowi powinien przyjść do biura lub wysłać maila z opisem, jakiej pomocy potrzebuje, lub jaką pomocą może służyć, ze swoim numerem telefonu i kserem lub skanem dowodu tożsamości w celu zapobieżenia ewentualnym oszustwom – dodają radni. – Telefon i ksero dowodów będą dostępne tylko do dyspozycji biura. Lista potrzeb byłaby uzupełniana na bieżąco w godzinach pracy biura RD. W związku z powyższym pomysłem chcemy się Państwa zapytać, czy taka działalność jest potrzebna w dzielnicy. Jeśli tak bardzo prosimy o sygnały.
A Wy, szanowni Czytelnicy, co sądzicie o akcji Rady Dzielnicy Wielki Kack? Zapraszamy do zabierania głosu. Najciekawsze opinie opublikujemy na naszych łamach.
(kod)