Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole

firmy

firmy
Nominacje mogą uzyskać firmy z Polski, które współpracują z gdańskimi szkołami od minimum 2 lat… Fot. t

Do tegorocznej edycji konkursu Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej zostały nominowane trzydzieści trzy firmy. Spośród nich kapituła konkursowa wybrała pięć firm, w tym dwie z Chełmu, które otrzymały statuetki laureatów oraz kolejne cztery firmy, które zostały wyróżnione za wspieranie kształcenia osób niepełnosprawnych.
– Gratulujemy wszystkim nagrodzonym firmom, które współdziałają ze szkołami. Pokazują one swoimi działaniami, że można w sposób odpowiedzialny wspierać zawodowców osiągając synergię w działaniach na rzecz podnoszenia kompetencji absolwentów i realizacji oczekiwań pracodawców. Tylko z nimi ma sens budowanie programów szkolenia i rozwoju szkolnictwa zawodowego – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej. – Wspólnie możemy dokonać zmian w szkolnictwie zawodowym, które będą służyły rozwojowi gospodarki Gdańska i metropolii. Konsekwentnie powtarzamy za pracodawcami „Masz zawód i praktykę, masz pracę” – kończy Kowalczuk.
W tym roku podczas obrad kapituła, poza wyłonieniem laureatów, postanowiła wyróżnić firmy, które wspierają kształcenie osób niepełnosprawnych. Wśród firm z zakresu administracyjno-usługowego laureatem zostało Studio Anny Lisewskiej Centrum Kształcenia Scarlet. Wyróżnienie dla firmy, która wspiera kształcenie osób niepełnosprawnych w tej samej kategorii otrzymała firma GDAŃSKDIS sp. z. o. o. W kategorii firm budowlanych laureatem została firma GEBERIT Sp.zo.o. W kategorii elektryczno-elektronicznym laureatem została firma SEVENET SA.
W kategorii mechanicznym i górniczo-hutniczy została firma SOSNOWSKI Sp.z.o.o. Sp.k. W kategorii turystyczno-gastronomicznej laureatem został Dobry Hotel Leszek Mięczkowski. Wyróżnienia dla firm, które wspierają kształcenie osób niepełnosprawnych powędrowały do Piekarni – Cukierni „PELLOWSKI”.
Organizowany po raz drugi konkurs ma charakter otwarty. Nominacje mogą uzyskać firmy działające na terenie Polski, które współpracują z gdańskimi szkołami/placówkami od minimum 2 lat. W tegorocznej edycji zgłoszone zostały firmy współpracujące ze szkołami, które kształcą w obszarach, z rozporządzenia MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego m.in. takimi jak administracyjno-usługowy, budowlany, elektryczno-elektroniczny, mechaniczny i górniczo-hutniczy oraz turystyczno-gastronomiczny. Konkurs ma promować pracodawców zaangażowanych w proces kształcenia zawodowego gdańszczan.

(tg)