Zajęcia z robotem, taniec i nordic walking

zajecia

zajecia
Grupa nordic walking oferuje różne poziomy zaawansowania                  (fot. arch. grupy)

Na nudę z pewnością nie będą narzekali mieszkańcy naszej dzielnicy. Z myślą o nich przygotowano mnóstwo zajęć. Oferta jest tak urozmaicona, że każdy znajdzie dla siebie cos ciekawego.
Rada Dzielnicy Dąbrowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna (filia nr 20) zaprasza młodzież w wieku 11-12 lat na warsztaty edukacyjne z robotyki. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc konieczne są wcześniejsze zapisy. Można to zrobić w bibliotece (ul. Nagietkowa 73), mailowo: filianr20@bibliotekagdynia.pl oraz telefonicznie (58) 629 72 01. Koszt zajęć został pokryty z budżetu RD Dąbrowa. Cykl warsztatów jest skierowany do grupy wiekowej uczniów 4-5 klasy szkoły podstawowej. Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w prezentacji podstawowego kursu konstruowania i programowania w oparciu o zestaw Lofi Edubox. Zajęcia odbywają się w grupach 12-osobowych.
Można także wybrać się na trening nordic walking. Grupa „Cztery Pory Roku z kijami” zachęca do wspólnych spacerów.
– Prowadzimy trzy grupy nordic walking – informują organizatorzy. – Grupa Podstawowa jest dla wszystkich grup wiekowych – bez ograniczeń. Grupa „Odprężenie – Relaks – Odpoczynek ORO” przeznaczona jest dla seniorów, osób chcących spokojnie spacerować, po chorobach i rehabilitacji oraz szybko męczących się. Krótko mówiąc, dla osób znających oraz poznających technikę nordic walking. Z kolei Grupa Fitness to intensywne treningi dla osób znających technikę nordic walking, z dobrą kondycją fizyczną, zwiększające wydolność organizmu, przyśpieszające metabolizm, a także kształtujące sylwetkę.
– Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy na bezpłatny kurs tańca towarzyskiego – zachęca z kolei Lechosław Dzierżak, przewodniczący Rady dzielnicy Dąbrowy. – Można poznać wybrane tańce z pakietu tańców standardowych i latynoamerykańskich. Zajęcia poprowadzą mistrzowie Agnieszka Majsterek i Maciej Drankowski. Odbywają się w Zespole Szkół nr 14 (ul. Nagietkowa 73) – hala sportowa. Prosimy o zabranie wygodnego obuwia na zmianę.
Na tym nie koniec. Jest jeszcze choćby kurs samoobrony.
– Te zajęcia przygotują każdego laika do 90 proc. sytuacji niebezpiecznych w życiu codziennym – dodaje L. Dzierżak. – Nauczą, jak się bronić przed uderzeniami, kopnięciami, duszeniem, przedmiotami niebezpiecznymi, próbami wywrócenia, czy uprowadzenia… Na każdych zajęciach omawiamy inną tematykę, więc nie ma co czekać, aż zaskoczy nas brak tej wiedzy.
Solidną porcję informacji i ćwiczeń zapewni także kurs pierwszej pomocy. Tutaj można zdobyć kompleksową wiedzę na temat, jak można udzielić komuś pierwszej pomocy. Pełny kurs trwa 12 godzin zegarowych. Ćwiczy się na nim resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED. Kursanci dowiedzą się, jak reagować podczas wypadku samochodowego (w ćwiczeniach korzysta się z prawdziwego samochodu), jak pomagać podczas oparzeń, odmrożeń, zawału, krwotoku, złamania, zatrucia, zadławienia, napadu padaczkowego i wielu innych przypadków, które mogą nas spotkać.
– Ta wiedza może uratować komuś życie – dodaje przewodniczący RD. – Już dzisiaj zgłoś się na kurs!
(kod)