Niezbędne są wytrwałość i pokora

mentor

mentor
Najmądrzej wydane pieniądze…Fot. t
Żeby osiągnąć sukces wcale nie jest najbardziej potrzebny talent. To mit. Niezbędne są wytrwałość i pokora. Wytrwałość pozwala podnieść się po porażce, pokora pozwoli nie stracić kontaktu z ziemią po pierwszym sukcesie” – powiedział inicjator powstania Programu, Prezydent Paweł Adamowicz. W Europejskim Centrum Solidarności odbyła się kolejna Gala Programu Mentor. W czasie dwóch kolejnych edycji z pomocy Programu skorzystało 29 gdańskich uczniów. Wśród nich jest troje z Chełmu.
12 stypendystów i mentorów kończącej się, drugiej edycji, dostało pamiątkowe dyplomy oraz podsumowało swój rok z Mentorem.
“Rok 2015 był dla mnie przełomowy. Przede wszystkim rozpoczęłam naukę w Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie. Pomagała mi w wyborze szkoły moja Mentorka, Ania Szczepkowska, która wspierała mnie w wyborze szkoły artystycznej rozumiejąc jednocześnie moje wahania. Do liceum dostałam się z bardzo wysoką lokatą, jako trzecia na liście. Dzięki Programowi Mentor prowadziłam przez rok bloga, na którym publikowałam swoje prace, mogąc podzielić swoją pasją z większą ilością osób. Wiem teraz, że to, co tworzę, ludziom się podoba” – mówi Inka Sawicka, stypendystka drugiej edycji Programu.
Podczas Gali poznaliśmy uczestników trzeciej edycji Mentora: „Moim marzeniem jest wspięcie się po stopniach harcerskiej hierarchii, zdobycie stopni wywiadowcy i odkrywcy a później harcmistrza. Sukcesem tego projektu będzie zdobycie umiejętności, które umożliwią mi stworzenie własnej drużyny i pracę z zuchami. Chciałbym zarazić najmłodszych pasją harcerstwa i nauczyć samodzielności. Widzę, że wiele dzieci szuka swojego miejsca i ciekawego zajęcia – chciałbym zaangażować ich w harcerstwo bo wiem, że kształtuje ono człowieka i hartuje charakter” powiedział Filip Krysztofiak, świeżo upieczony stypendysta z Chełmu.
Do wsparcia Programu Mentor zachęcał podczas gali Prezydent Paweł Adamowicz: „Sponsorem programu stypendialnego może być każdy. Liczy się każda wpłata. Sam angażuję się wpłacając każdego roku pewną sumę prywatnych pieniędzy. Uważam, że są to najmądrzej wydane pieniądze”.
– Dziękuję naszym Stypendystom, którzy pomimo tego, że czasem borykają się z różnymi przeciwnościami losu, realizują swoje pasje, myślą o przyszłości i planują ją. Dziękuję za waszą chęć zmiany, motywację, rozliczne pasje, które udało wam się rozwinąć. Śmiało można powiedzieć, że jesteście inspiracją nie tylko dla waszych rówieśników ale i dla nas wszystkich – podsumował galę Jarosław Włodarski, koordynator programu.
(t)