„Chodź, pomaluj mój świat”

pomaluj

pomaluj
Otwórzmy nasze serca, czyńmy dobro i szanujmy to, co mamy najcenniejsze… Fot. t

Fundacja Zbieramy Razem wraz z firmą Vip Event oraz gronem wolontariuszek realizowały projekt „Chodź, pomaluj mój świat” na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Założeniem projektu była chęć rozbudzenia dziecięcej radości, zabawy i podarowania odrobiny szczęścia dzieciom, które na co dzień staczają największą i zarazem najtrudniejszą walkę o swoje zdrowie i życie.
Dla wszystkich wolontariuszek biorących udział w projekcie było to trudne wyzwanie zwłaszcza, że większość z nas sama ma malutkie dzieci. Jednak wspólnymi siłami udało nam się pokonać nerwy, stres i podarować moc uśmiechów małym pacjentom. Zabaw nie było końca – dzieci miały możliwość skorzystania z salonu piękności, mogły pomalować buźki w ulubioną postać z bajki, zanurkować w basenie z piłkami ale największą frajdę sprawiły im ogromne bańki mydlane oraz gość specjalny Myszka Miki.
Mała garstka dzieci ze względu na stan zdrowia nie mogły opuścić swoich łóżek szpitalnych ale i tu dzielne wolontariuszki stanęły na wysokości zadania – wparowały na oddział niczym super bohaterki aby obdarować maluchy słodyczami i balonami.
Wzruszenie rodziców i uśmiechy małych pacjentów – w takich momentach doceniły naszą pracę. Wystarczy chwila spędzona na oddziałach onkologicznych aby diametralnej zmianie uległ nasz światopogląd. Chylimy czoła dla dzieci i ich rodzin za siłę walki, a przy tym ogromną pokorę. Nie usłyszymy z ich ust narzekania, że są biedne, pokrzywdzone przez los – oni czerpią radość z każdej chwili, każdej sekundy spędzonej razem. Wizyta na onkologii dziecięcej dała nam dobrą lekcję pokory oraz uświadomiła, jak błahe są nasze problemy dnia codziennego.
Ogromne podziękowania dla firmy VIP EVENT oraz wolontariuszek, które stanęły na wysokości zadania i zabawiały małych pacjentów. To dzięki nim na ich twarzach zagościły uśmiechy.
– Nie poddajemy się i za jakiś czas szykujemy kolejny projekt, bo wiemy, że warto! Zachęcamy i Państwa… Otwórzmy nasze serca, czyńmy dobro i szanujmy to, co mamy najcenniejsze – czas i zdrowie – mówi jednak z wolontariuszek Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku.
(t)