Nowy kapłan we wspólnocie

kaplan

kaplan
Nowy wikariusz w karwińskiej parafii                    (fot. parafia NSM)
Parafia p. w. Najświętszego Serca Maryi serdecznie powitała ks. prałata dra Jacka Nawrota, który dekretem metropolity gdańskiego został ustanowiony wikariuszem.

Nowy kapłan zaczął pełnić posługę duszpasterską w karwińskiej parafii od początku września tego roku.
– Księdzu Jackowi życzymy wielu łask Bożych, Jego błogosławieństwa i satysfakcji z posługi w naszej wspólnocie parafialnej – takie życzenia złożyli pozostali kapłani na stronie internetowej parafii.
W parafii w ogóle wiele się dzieje. Rodzina Szensztacka przedstawiła propozycję dla mężów i ojców. Chodzi o „Weekendy Ojców”. To czas, kiedy uczestnicy tworzą coś razem. Mogą odpocząć od codziennych zadań i trudów, a dzięki temu podjąć refleksję nad życiem.
Spotykają się tylko w męskim gronie oraz dzielą się doświadczeniem bycia dobrym mężem i ojcem. Poprzez różnorodność doświadczeń życiowych tworzą dobry klimat, bez względu na wiek. Uświadamiają sobie, ile pracy jest do zrobienia, aby poprawić życie rodzinne. Dzięki temu, że podczas wyjazdów mają bliski kontakt z naturą – w podbydgoskich lasach – mogą zatrzymać się i spojrzeć na problemy z dystansu.
(kod)