Przyjaźniej dla mieszkańców

przyjazna did

przyjazna did
94 projekty zgłoszono w ramach konkursu dla rad dzielnic „Przyjazna Dzielnica” – spośród tej liczby gdynianie wybierają swoje preferowane inicjatyw. Głosowanie odbywa się razem z wyborem projektów do Budżetu Obywatelskiego.
Głosowanie odbywa się na stronie bo.gdynia.pl. Tak jak w roku 2015 można wskazywać projekty z jednej dzielnicy – i nie musi to być dzielnica, w której mieszkamy. Na liście dzielnicowej projekty są ustawione według kolejności określonej w losowaniu.
Na tym nie koniec nowości. Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2016 jest powiązane z wyborem projektów w ramach Przyjaznej Dzielnicy, z pulą 550 tys. zł. Każda Rada Dzielnicy musiała przygotować w partnerstwie lokalnym co najmniej trzy projekty dotyczące szeroko rozumianej integracji mieszkańców dzielnicy: organizacji czasu wolnego dzieci, młodzieży, i osób dorosłych, działań kulturalnych, sportowych, podnoszenia poczucia bezpieczeństwa oraz działań na rzecz rodziny.
Metoda głosowania jest taka, jak w Budżecie Obywatelskim. W Przyjaznej Dzielnicy wskazujemy jednak maksymalnie trzy projekty.
Rada Dzielnicy Dąbrowa, wspólnie z licznymi partnerami, przygotowała wnioski do konkursu „Przyjazna Dzielnica”. We wrześniu mieszkańcy dzielnicy decydują w głosowaniu internetowym, które z projektów trafią do realizacji. Do wyboru są: zajęcia z robotyki, zajęcia nornic-walking, spotkania dla seniorów, kursy pierwszej pomocy, kursy samoobrony, kursy tańca towarzyskiego, zajęcia terenowe, spotkania z archeologią, dogoterapia na dzielnicy, zajęcia teatralne, festyn rodzinny i przejazd rowerowy.
Trzeba przyznać, że z myślą o mieszkańcach przygotowano mnóstwo zajęć. Oferta jest tak urozmaicona, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
(kod)