Startują kursy i szkolenia!

szkolenia

szkolenia
Kurs tańca jest przeznaczony dla panów i dla pań      (fot. mat. RD)
Po wakacjach startują od nowa bezpłatne kursy i szkolenia dla mieszkańców. Do wyboru jest samoobrona, pierwsza pomoc i taniec towarzyski.
W Zespole Szkół nr 14 odbywa się szkolenie, którego tematem przewodnim jest „Samoobrona bez ściemy – co działa i dlaczego?”. Każdego dnia szkolenia przeprowadzane są: odpowiednia rozgrzewka, demonstracja technik, trening technik na sucho, następnie w parach, grupach i trening sytuacyjny w formie psychodramy.
Każde zajęcia są wzbogacone o informacje z dziedzin prawa i psychologii.
– Cały kurs podstaw samoobrony (10 weekendów) ma przygotować laika do 90 % sytuacji niebezpiecznych w życiu codziennym, tj. nauczyć jak się bronić przed uderzeniami, kopnięciami, duszeniami, przedmiotami niebezpiecznymi,próbami wywrócenia, próbami uprowadzenia – mówi Lechosław Dzierżak ze Stowarzyszenia KrewAktywni.
Zajęcia są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Każdy temat zaczyna się od podstaw i jest dostosowany dla osób początkujących. Kurs jest bezpłatny, został sfinansowany z budżetu Rady Dzielnicy Dąbrowa. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie. Koordynator to Lechosław Dzierżak (Rada Dzielnicy), zaś instruktor to Dawid Maczek (Akademia Samoobrony Guardian).
Ponadto Gdynia, Rada Dzielnicy Dąbrowa oraz Stowarzyszenie KrewAktywni zapraszają mieszkańców Gdyni i okolic na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy „Aktywni w ratowaniu życia”.
– Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną nieść pomoc innym, znajdującym się w potrzebie – dodaje Lechosław Dzierżak. – Zdobyta wiedza pozwoli udzielić pierwszej pomoc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Kurs trwa 12 godzin zegarowych, 2 dni po 6 godzin.
Zakres szkolenia to: przedstawienie podstawowych pojęć, podejście do poszkodowanego, bezpieczeństwo – własne, poszkodowanego i miejsca zdarzenia, sprawdzanie przytomności, wezwanie pomocy, numer 112, badanie fizykalne, RKO AED – ćwiczenia praktyczne, rany i ciała obce, złamania, zadławienia, zatrucia, interna – napady padaczkowe, zawały, oparzenia i odmrożenia, deska ortopedyczna, postępowanie podczas wypadków samochodowych – ćwiczenia praktyczne. Wypełnioną kartę zgłoszeniową można dostarczyć do biura Rady Dzielnicy Dąbrowa: Gdynia, ul. Wiczlińska 33 lub wysłać zeskanowaną na maila: krewaktywni@op.pl.
Oprócz tego Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy na bezpłatny kurs tańca towarzyskiego. Zajęcia prowadzą mistrzowie Agnieszka Majsterek i Maciej Drankowski. Odbywają się w Zespole Szkół nr 14 (ul. Nagietkowa 73) – hala sportowa. Organizatorzy proszą zabranie wygodnego obuwia na zmianę.
Nowe grupy dla początkujących ruszają we wrześniu, zajęcia są prowadzone od podstaw.
(kod)