sport1

sport1
Rozgrywki tenisa stołowego                                                                          (fot. ZS nr 13)

Niebywale dobrą passę mają uczniowie Zespołu Szkół nr 13. Odnoszą sukces za sukcesem – i to w różnych dyscyplinach sportowych.
Zdobyli trzecie miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Unihokeju. W Zespole Szkół nr 14 odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w Unihokeju Chłopców. Do turnieju awansowały 4 zespoły: Gimnazjum z miejscowości Subkowy (powiat tczewski), Gimnazjum z Sopotu, Gimnazjum nr 20 z Gdyni oraz karwińska „18-stka”. Uczniowie reprezentujący tę szkołę to: Adam Burzyński – kapitan zespołu, Mateusz Michniewicz, Tytus Książek, Maciej Kowalewski, Paweł Szejko z klasy IIIc, Mateusz Dampc z klasy IIId, Zoltan Szabo z klasy IIa, Jakub Wolszon z klasy IIb, Kordian Sowada z klasy Ib i Miłosz Majcher z klasy Ic.
Ponadto w Szkole Podstawowej nr 47 (Gdynia Dąbrowa) odbyły się Rejonowe Rozgrywki Tenisa Stołowego, obejmujące współzawodnictwem sportowym szkoły podstawowe z następujących dzielnic Gdyni: Dąbrowa, Karwiny, Mały Kack, Orłowo oraz Wielki Kack. Reprezentacja chłopców z karwińskiej szkoły podstawowej zajęła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Gdyni. A oto wyniki naszych spotkań: z S.P. 47 (Dąbrowa) – 3:0, z S.P. 13 (Mały Kack) – 3:0, z S.P. 8 (Orłowo) – 3:0. Potem w Szkole Podstawowej nr 28 (Gdynia Babie Doły) odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. W imprezie startowały szkoły: SP 18 (Gdynia Śródmieście), SP 28 (Gdynia-Babie Doły), SP 31 (Gdynia Cisowa), SP 34 (Gdynia Redłowo) i SP 46 z Karwin.
Turniej skupił najlepsze szkoły z 5 rejonów Gdyni, w których odbywają się eliminacje do zawodów powiatowych. Niestety, nie udało się sprostać umiejętnościom rywali, którzy trenując w klubach zdecydowanie lepiej się prezentowali. Drużyna z Karwin w składzie: Michał Galiński i Maciej Zbawicki dzielnie rywalizując wygrała jeden mecz z SP 31 i zajęła IV miejsce.
Natomiast młodzi karatecy z naszej dzielnicy startowali w Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym. Odbył się XIV Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup. Zawody zostały rozegrane w Pruszkowie, w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Gomulińskiego 4. W imprezie udział wzięło 100 zawodników reprezentujących 14 klubów karate tradycyjnego zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego. W tym roku po raz pierwszy zostały rozegrane pojedynki drużyn kobiet. Zgromadzona w hali publiczność mogła zobaczyć 215 pojedynków kumite.
W imprezie tej startowali uczniowie karwińskiego gimnazjum, którzy w barwach Karate Klubu Gdynia reprezentowali Gdynię na tych zawodach. Byli to: Mateusz Dampc – IIIg D, Maciej Kowalewski – IIIg C i Sebastian Łukaszewski – IIg C. Mimo bardzo niepewnych eliminacji ekipa awansowała do fazy finałowej. W meczu o III miejsce, mimo dobrego początku (Mateusz Dampc zdobył 2 wazari – 8 pkt.), skończyli przegrywając 10-12 z drużyną z Bytomia.
Wszystkim sportowcom gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.