ZaKOTani na Żabiance

konkurs

konkurs
Zdjęcie musi przedstawiać gdańskie koty razem z ich opiekunem… Fot. t
Mieszkasz na Żabiance i opiekujesz kotem lub kotami? Zrób zdjęcie ze swoimi podopiecznymi i weź udział w Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Do wygrania karma dla kotów oraz atrakcyjne gdańskie upominki!
Celem Konkursu, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Gdańsku, jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień. A sama nazwa konkursu nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”.
Z okazji Światowego Dnia Kota, życzenia opiekunom kotów złożył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (z córką Tereską, w filmiku nakręconym przez drugą córkę.
Aby wziąć udział w konkursie i zdobyć jedną z dziesięciu równorzędnych nagród, należy w terminie od 17 do 28 lutego 2017 roku przesłać jedno zdjęcie na mail marcin.tryksza@gdansk.gda.pl.
Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich, zamieszkałych na terenie Miasta Gdańska. Zgłaszać można tylko własne, niepublikowane zdjęcia.
Zdjęcie musi przedstawiać gdańskie koty razem z ich opiekunem (opiekunami). Każdy z uczestników zgłasza do Konkursu jedno zdjęcie w formacie JPEG o pojemności do 8MB i jest zobowiązany dołączyć do niego wypełnioną Kartę Zgłoszenia (skan, zdjęcie) która stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. W załączniku musimy podać miejsce, w którym wykonano zdjęcie (dzielnicę, ulicę) oraz imiona osób i kotów, które przedstawia.
Fotografie, które najlepiej będą przedstawiać temat Konkursu „ZaKOTani w Gdańsku”, wyłoni trzyosobowe Jury pod przewodnictwem Marcina Trykszy – autora i koordynatora Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownika Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom 1137 budek – domków dla kotów, które praktycznie równomiernie „pokryły” miasto. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.
Organizator przewiduje przyznanie dziesięciu nagród dla uczestników. Wybrane przez Komisję Konkursową zdjęcia opublikowane zostaną także na stronie internetowej www.gdansk.pl, w mediach społecznościowych Gdańska (Facebook, Twitter) w dniu 7 marca 2017 r.
Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznanych nagrodach w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie. Przekazanie nagród nastąpi w wyznaczonym przez Organizatora terminie i miejscu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od opublikowania wyników.
(g)