Wielkanocne, pospolite ruszenie

wielkanoc

wielkanoc
Do seniorów paczki trafią w pierwszym tygodniu kwietnia… Fot. t
Jeśli chciałbyś ofiarować potrzebującemu dziecku lub seniorowi miły drobiazg na Wielkanoc – przyłącz się do świątecznej zbiórki, zainicjowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Akcja potrwa do 27 marca, a dary można przekazać m.in. do Centrów Pracy Socjalnej nr 1, nr 4 oraz nr 8 . W formie świątecznych paczek trafią potem do podopiecznych MOPR.
Do włączenia się w projekt „Zajączkowe przygody dla dzieci i seniorów” zachęcamy wszystkich gdańszczan, którzy mają wielkie serca, empatię i chęć niesienia pomocy. Nasi podopieczni 60+ ucieszą się z każdego świątecznego upominku, a szczególnie przyda im się długoterminowa żywność – kawa, herbata, cukier, kakao, orzechy czy dobra czekolada. Mile widziane są też środki chemiczne, ręczniki, koce oraz pościel. Z kolei dzieci z najuboższych rodzin czekają na słodycze, gry planszowe i zabawki. Pomoc adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Wrzeszcza, Zaspy, Przymorza, Żabianki, Jelitkowa oraz Śródmieścia. Do włączenia się w „Zajączkowe przygody…” zachęcamy także właścicieli sklepów, firm w dzielnicach, bowiem projekt ma charakter lokalny.
– Takie inicjatywy mają nie tylko wymiar pomocowy, ale i integrujący – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Każdy mieszkaniec dzielnicy, właściciel sklepu, baru czy firmy może sprawić dziecku lub seniorowi przyjemność. Poczuć, że jego zaangażowanie społeczne naprawdę ma sens.
Dodajmy, że do seniorów paczki trafią w pierwszym tygodniu kwietnia – przekażą je pracownicy MOPR wraz z uczniami Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku. Dzieci z kolei otrzymają wielkanocne podarunki 19 kwietnia, podczas zabawy w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przygotowanej przez uczniów – wolontariuszy z tej szkoły. Głównymi partnerami projektu MOPR są m.in. ZKPiG nr 12, II LO, Gimnazjum nr 17, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku oraz Rada Dzielnicy Gdańsk Zaspa Młyniec i Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy.
Dary można przekazywać do Centrów Pracy Socjalnej MOPR przy ulicach: Modrzewskiego 2A, Lecha 1 i Elbląskiej 66 D w Gdańsku (w dni powszednie, w godz. od 7.30 do 15.30).
Przyjmuje je także CKZiU nr 2 przy ul. Smoleńskiej 6/8, Gimnazjum nr 17 przy ul. Startowej 9 oraz Rada Dzielnicy Gdańsk Zaspa Młyniec – w swojej siedzibie w XV LO, przy ul. Pilotów 7 w Gdańsku.
(t)