Komfortowa jazda

Linia R

Linia R
Materiały prasowe
Na linię Gdynia-Rumia wyjechało 10 nowych autobusów Mercedes Citaro 0530 C2. Nowoczesne pojazdy są wyposażone między innymi w moduł rekuperacyjny, czyli odzyskiwanie energii hamowania, co przyczynia się do redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. To nie jedyne zalety nowych „R”.
Zmodernizowany Mercedes mierzący 18,1 m zabierze w podróż jednocześnie 145 pasażerów. Z 45 miejsc siedzących aż 20 jest dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Autobus wyposażony jest w tak zwany „przyklęk”, który dodatkowo ułatwia wsiadanie osobom starszym, poruszającym się na wózkach i rodzicom z małymi dziećmi. Ponadto wydłużono miejsce na wózki i rowery – teraz mierzy ono w sumie 180 cm. Takie udogodnienie znajduje się także w drugim członie pojazdu.
Z ekologicznego punktu widzenia główną cechą charakteryzującą nowe autobusy linii R, jest wcześniej wspomniany moduł rekuperacyjny, innowacje które zmniejszają o 66% emisję cząstek stałych, tlenku azotu aż o 80%, a emisję o 40%. Autobusy są klimatyzowane, wyposażone w monitoring i nowoczesną informację pasażerską.
www.gdynia.pl