Królowa Elżbieta II odpisała dzieciom z Moreny

Królowa

Królowa

W majowym numerze naszej gazety informowaliśmy o ciekawej inicjatywie czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1, którzy pod kierunkiem nauczycielki angielskiego, Klaudii Kozłowskiej, samodzielnie przygotowali, a potem wspólnie wysłali kartki z okazji 91. urodzin brytyjskiej Królowej Elżbiety II. Zastanawialiśmy się wtedy, czy królowa odpisze…
– Przed zakończeniem roku szkolnego nasza szkoła otrzymała odpowiedź z pałacu Buckingham – opowiada anglistka, Klaudia Kozłowska. List jednak nie został napisany osobiście przez Elżbietę II, gdyż otrzymuje ona codziennie niezwykle bogatą korespondencję.
– W odpisywaniu na liczne listy i kartki królowej pomagają ladies-in-waiting (damy dworu) – dodaje nauczycielka. Do listu zostały dołączone informacje na temat typowego dnia królowej oraz jej zwierząt – to odpowiedzi na wiele pytań, które w swych kartkach umieścili uczniowie.
Tłumaczenie listu: „Królowa prosi mnie o podziękowanie za wspaniałe, ręcznie robione kartki oraz miłe życzenia, które wysłaliście z okazji jej dziewięćdziesiątych pierwszych urodzin. Mimo, że Jej Królewska Mość nie mogła odpisać osobiście, to poruszyło ją to, z jaką dbałością wykonaliście Wasze prace oraz zainteresowały ją Wasze pytania. W załączeniu przesyłam trochę informacji, które mogą was zaciekawić i ponownie dziękuję za to, że napisaliście właśnie w taki sposób.”
(t)