Opowieści muzyka Hornego

Dom Sąsiedzki Piecki Migowo organizuje cykl spotkań z ludźmi kultury, którzy są mieszkańcami dzielnicy Piecki Migowo. Spotkania odbywają się w siedzibie Domu Sąsiedzkiego na terenie Przychodni Morena. Było spotkanie z aktorem i reżyserem Tomaszem Kobielą, który przybliżał obecnym tajniki sztuki aktorskiej.
Każdy mógł spróbować zaproponowanych ćwiczeń i choć przez chwilę poczuć się jak aktor. Całość została uzupełniona ciekawostkami z życia aktora i reżysera.
W kolejnym spotkaniu, które było 7 grudnia wziął udział Wojciech Horny. Muzyk opowiedział o początkach swojej artystycznej przygody i zespołach z którymi grał, czyli m.in. Skawalker i O.N.A. Mówił, O.N.A. to muzyka jego młodości, to był początek do, krótko mówiąc, wielkiego świata – O.N.A. było spełnieniem moich marzeń.
Wojciech Horny mówił o sobie, że jest bardzo energetycznym człowiekiem, tą jego ekspresję mogliśmy zobaczyć i posłuchać na żywo, muzyka wypełniła cały Dom Sąsiedzki. W przerwie między popisem muzycznym muzyk, kompozytor, aranżer i producent wspomniał o projekcie Chylińska, który powstał po rozpadzie O.N.A. Jak mówił Wojciech Horny – zespół ma na koncie jedną płytę – „Winna”. Powiedział, przy tym albumie używał rzeczy, których nie używał wcześniej, np. sammlerów. Obecnie gra z zespole Kombii a jak powiedział bardzo lubi tworzyć muzykę do filmów.
(t)