Zmagania w Ergo Arenie

Kibiców piłki ręcznej w środę, 6 grudnia, atrakcje nie zawiodły: Wybrzeże Gdańsk w Ergo Arenie podejmowało Orlen Wisłę Płock, wicemistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów. Podczas meczu prowadzona była zbiórka darów w ramach akcji Szlachetna Paczka.
Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk większość ligowych meczów rozgrywali w hali oliwskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Tak było przynajmniej do tej pory. Od środy, 6 grudnia, głównym miejscem rozgrywek jest Ergo Arena.
Gdańszczanie grali już w tym sezonie w hali na granicy Gdańska i Sopotu: podejmowali mistrza Polski, zwycięzcę Ligi Mistrzów w sezonie 2016/16 – PGE Vive Kielce. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego walczyli dzielnie, ale byli jednak słabsi od Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego, Mariusza Jurkiewicza, Julena Aguinagalde i przegrali 26:32.
Teraz do Ergo Areny zawitał wicemistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów – Orlen Wisła Płock, w której składzie także nie brakuje gwiazd. Wśród nich są lewoskrzydłowy z Chorwacji Lovro Mihić, rozgrywający Marko Tarabochia z Bośni i Hercegowiny, prawoskrzydłowy z Rumunii Valentin Ghionea czy aktualni reprezentanci Polski: Michał Daszek, bracia Maciej i Tomasz Gębala, Adam Morawski i Przemysław Krajewski.
Wybrzeże mimo problemów kadrowych, dzielnie walczy o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Znakomicie gdańszczanie spisali się w sobotę, 2 grudnia, pokonując u siebie piotrkowianina – Piotrków Trybunalski 29:20. Najskuteczniejszy w tym spotkaniu był Mateusz Wróbel, zdobywca 7 goli.
– Super funkcjonowała u nas obrona, a jak obrona funkcjonuje super, to w ataku gra się dużo, dużo łatwiej – komentował po meczu Piotr Papaj, zdobywca 6 bramek. – Jest taki komfort psychiczny, przez co dużo lepiej graliśmy w ataku i wychodziło nam bardzo dużo.
Czy podobnie było przeciwko Orlen Wiśle?
– Oczywiście szanujemy rywala, jakim jest Wisła. Zdajemy sobie też sprawę, że jeżeli chcemy sprawić kibicom niespodziankę, musimy podejść do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani i dać z siebie wszystko – mówili przed meczem zawodnicy. – Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Na parkiet wychodzimy z myślą, żeby zagrać jak najlepiej. Ostatecznie
Ostatecznie płocczanie wygrali w Ergo Arenie 31:26, jednak momentami musieli się sporo natrudzić, by zbudować przewagę na boisku.
W środowy wieczór oprócz uczestniczenia w sportowym święcie można było także wesprzeć akcję Szlachetna Paczka. Podczas meczu przeprowadzona została zbiórka produktów, których potrzebuje rodzina wybrana przez Wybrzeże Gdańsk.
(a)

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl