Niedługo ruszy przebudowa

Przetarg rozstrzygnięty, wykonawca wybrany. Z rozpoczęciem prac trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, prawdopodobnie do zakończenia zimy. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła postępowanie przetargowe i podpisała umowę dotyczącą modernizacji ul. Jaśkowa Dolina, tzw. trzeciej jezdni.
Ten fragment ulicy jest dziś w kiepskim stanie technicznym. Jezdnia przebiega równolegle do ul. Jaśkowa Dolina i ul. Wileńskiej. Stanowi ona drogę dojazdową do znajdujących się w jej sąsiedztwie bloków mieszkaniowych, a także obiektów handlowych i usługowych. Jest to droga jednokierunkowa o ulicznym przekroju i jezdni o średniej szerokości 5,8 m, która wykonana została z betonu asfaltowego.
Ten odcinek jezdni jest bardzo popularny wśród kierowców jadących głównie od strony Suchanina i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Obecnie każdy większy deszcz oznacza spore kałuże w tym miejscu. W przyszłym roku zarówno jazda samochodem, jak i przejście tam dla pieszych będzie zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze.
W ramach zaplanowanej inwestycji ułożone zostaną nowe warstwy asfaltowe jezdni i terenu utwardzonego. Wyremontowane zostaną chodniki, a do tego wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz progi zwalniające. Zamówienie przewiduje też pielęgnację zieleni oraz roboty na istniejącej kanalizacji deszczowej. Planowany termin zakończenia robót to lipiec 2018 r. Trudno dziś natomiast określić, kiedy dokładnie rozpoczną się prace. Te są bowiem uzależnione od warunków atmosferycznych.
– Od 18 grudnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nie wydaje zgody na zajęcie pasa drogowego. Jest to związane z obecną porą roku i panującymi warunkami pogodowymi – zaznacza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – W styczniu 2018 r. przekażemy wykonawcy plac budowy. Z rozpoczęciem prac trzeba będzie się jednak wstrzymać do czasu wydania pozytywnej decyzji przez GZDiZ.
Niewykluczone, że prace ruszą więc na dobre wiosną przyszłego roku.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia DRMG podpisało umowę na remont tzw. trzeciej jezdni z firmą Skanska z Warszawy. Koszt inwestycji to dokładnie 1,14 mln złotych.
mat.prasowe