Niedługo nowe połączenia

Nową droga rowerowa wzdłuż ul. Bulońskiej już niedługo połączy się z innymi tego typu obiektami w Gdańsku. Powstała ona w ramach większego projektu, którym jest budowa tzw. Nowej Bulońskiej Północnej. To blisko kilometr nowej trasy dla jednośladów w Pieckach-Migowie, a na tym nie koniec. W przyszłym roku gotowa będzie ścieżka rowerowa łącząca tę dzielnicę z Jasieniem, a także ścieżka budowana obecnie na Wyspie Sobieszewskiej.
Droga dla rowerów powstała po obu stronach ul. Bulońskiej. Ma ona w sumie około 950 metrów długości. Jej szerokość to dwa metry – na całym odcinku. Standardowo ma nawierzchnię bitumiczną, w kolorze czerwonym, dzięki czemu łatwo odróżnić ją od chodnika przeznaczonego dla pieszych. Jednośladem można przejechać więc wygodnie na nowych odcinkach od ul. Rakoczego do skrzyżowania z ul. Myśliwską, bądź od skrzyżowania z ul. Myśliwską do wysokości ul. Marusarzówny. Budowa tej drogi zakończyła się we wrześniu br. Po tym Miasto wybudowało w okolicy ul. Marusarzówny dodatkowo stojak rowerowy.
Droga rowerowa na ul. Bulońskiej połączyła się z już istniejącą wzdłuż ul. Rakoczego, natomiast w przyszłym roku „włączy się” w tą, która powstanie w ramach budowy tzw. Nowej Bulońskiej Północnej.
To będzie ponad 2-kilometrowa droga rowerowa z infrastrukturą towarzyszącą: od skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską do skrzyżowania ulicy Jabłoniowej i Warszawskiej.
W ramach inwestycji, poza jezdnią i torowiskiem, powstanie m.in. węzeł integracyjny tramwajowo – autobusowy tzw. „węzeł Ujeścisko” wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów. Na planowanych przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym „Ujeścisko” zbudowane zostaną zadaszone parkingi rowerowe, a nad potokiem Siedleckim powstanie most (drogowy, tramwajowy).
Cała inwestycja gotowa będzie jesienią 2019 r.
(a)