Trening z siatkarzami

W piątek, 16 listopada, o godz. 18.00 w Ergo Arenie siatkarze Trefla zagrali o ligowe punkty z Asseco Resovią Rzeszów. To pierwszy mecz w tym sezonie objęty programem „Siatkarz z klasą”. Grupy szkolne, które były kibicować gdańskim siatkarzom wzięły udział w lekcji WF z zawodnikami Trefla Gdańsk.
„Siatkarz z klasą” to program skierowany do wszystkich szkół z województwa pomorskiego. W tym roku odbywa się jego piąta edycja. Program został podzielony na trzy części:
– szkolenie dla nauczycieli, które poprowadza trener Trefla (w tym roku trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła)
– kibicowanie siatkarzom Trefla przez uczniów w grupach szkolnych podczas meczów ligowych
– uczestnictwo w lecki WF z siatkarzami Trefla
Pierwsza część już się odbyła. W półtoragodzinnej prelekcji udział wzięło 46 nauczycieli z pomorskich szkół. Przed nami część druga programu, czyli aktywność grup szkolnych podczas meczów „gdańskich lwów”.
– Jej pierwszym etapem będzie uczestnictwo zorganizowanych grup szkolnych w meczach Trefla Gdańsk, a ocenie podlegać będzie frekwencja na pięciu wybranych spotkaniach – wyjaśnia Justyna Gdowska, rzecznik prasowy gdańskiego zespołu.
Harmonogram meczów objętych programem „Siatkarz z klasą” (podane daty mogą ulec zmianie):
16.12.2018 (niedziela) Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom (BILETY – uczniowie 2 zł)
20.01.2019 (niedziela) Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (BILETY – uczniowie 5 zł)
17.02.2019 (niedziela) Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (BILETY – uczniowie 5 zł)
11.03.2019 (poniedziałek) Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (BILETY – uczniowie 2 zł)
Po każdym z pięciu w-w meczów trzy najliczniejsze grupy szkolne zostaną zaproszone do Ergo Areny na „lwią lekcję”. Podczas lekcji odbędzie się spotkanie z zawodnikami i wspólny trening, planowane są także spotkanie z dietetykiem, szkolenie z psychologiem sportu, czy zwiedzanie hali.
Zgłoszenia grup na mecz z Asseco Resovią przyjmuje Kamil Leśniewski – k.lesniewski@sport.trefl.com.
Bilety dla uczniów na to spotkanie kosztują 5 zł, opiekunowie mają wstęp darmowy (1 opiekun na 14 uczniów), a dla rodziców wejściówki zostały przygotowane w specjalnej cenie 20 zł.
(a)

fot. mat.prasowe