Dwudziestka zyskała nowe boisko

 

Gdynia ma kolejny nowoczesny kompleks sportowy. To boisko piłkarskie, poliuretanowe boisko wielofunkcyjne oraz czterotorowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 20 na Wielkim Kacku. Będzie służyć nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom dzielnicy. W sobotę, 8 czerwca, odbyło się jego oficjalne otwarcie.

fot. mat. prasowe

Przetarg na realizację kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 20, przy ul. Starodworcowej 36, ogłoszono na początku marca. Minęły trzy miesiące, a efekt prac można już podziwiać gołym okiem. Inwestycja powstała ekspresowo i od dziś cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy mogą się nią cieszyć.
– Tempo wykonania prac było błyskawiczne. Zakładaliśmy, że uczniowie będą mogli korzystać z boisk i bieżni od przyszłego roku szkolnego, tymczasem są gotowe już w obecnym To wielka radość, gdy możemy podziwiać, jak kolejna placówka w Gdyni wyposażona zostaje w nowoczesne obiekty dla młodzieży. Co ważne, dostęp do boiska będą mieli nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy. Mamy nadzieję, że obiekty będą żyć od rana do wieczora – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
W ramach projektu powstały dwa boiska. Jedno z nawierzchnią z trawy syntetycznej do gry w piłkę nożną. Drugie to poliuretanowe wielofunkcyjne boisko, gdzie mogą być rozgrywane mecze piłki ręcznej, a także rozgrywki siatkarskie. Jest również 80-metrowa, czterotorowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Projekt i realizację sfinansowało Gdyńskie Centrum Sportu. Natomiast koszty wykonania dokumentacji technicznej pokryła Rada Dzielnicy Wielki Kack.
8 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. W uroczystości wzięli udział m.in.: Stanisław Borski – wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, Rafał Klajnert – dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, a także przedstawiciele władz dzielnicy, dzieci i młodzież szkolna oraz całe rodziny.
– Ten dzień jest zwieńczeniem pracy, którą wykonaliśmy razem z miastem. Gdy patrzę na ukończony kompleks, jestem szczęśliwy, że młodzież z Wielkiego Kacka będzie miała tak znakomite warunki do rozwijania swoich sportowych pasji – mówi Stanisław Borski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.
To właśnie wiceprzewodniczący gdyńskiej Rady Miasta osobiście zaangażował się w realizację projektu. Wraz z przedstawicielami Rady Dzielnicy Wielki Kack zainicjował budowę kompleksu.
– Jestem byłym uczniem tej szkoły i wiem, jak potrzebna była ta inwestycja. Rok temu, dokładnie w tym miejscu, ogłaszałem, że ten obiekt powstanie. Dziś mam ogromną satysfakcję, że możemy oglądać jego otwarcie – dodaje Borski.
Otwarcie kompleksu sportowego połączono z festynem rodzinnym. Po raz pierwszy na pachnących wciąż nowością boiskach zostały rozegrane turnieje w piłce nożnej i siatkówce.
– Nie mogło obejść się bez przetestowania nowych boisk. Widać, że młodzi pasjonaci sportu cieszą się grą na tak przygotowanych obiektach, co i nas, mogących na to patrzeć, cieszy nie mniej. Mam nadzieję, że boiska i bieżnia będą wspaniale służyć uczniom i mieszkańcom przez lata – dodaje Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Jednak to nie wszystko. Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były zabawy, koncerty i konkursy.
– Rada Dzielnicy była jednym z inicjatorów budowy tego kompleksu. Przekazaliśmy środki z naszego budżetu wykonanie dokumentacji technicznej, dlatego czujemy się częścią tego sukcesu. Otwarcie obiektu połączyliśmy z festynem dla mieszkańców. Chcemy się z nimi integrować. Dlatego przygotowaliśmy koncerty, gry i zabawy, np. Drzewko szczęścia, do którego przyczepimy karteczki. Mieszkańcy napiszą na nich swoje marzenia na temat dzielnicy, jak chcieliby, żeby ona wyglądała. Jest też gra memo dla dzieci o Wielkim Kacku – opowiada Piotr Szpajer, przewodniczący Rady Dzielnicy Wielki Kack.
mat. prasowe