Będzie jaśniej

W czwartek, 29 lipca odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę oświetlenia na Dąbrowie. Wpłynęła jedna propozycja, którą złożyła firma usługowa Protel sp. z o.o. na kwotę 362 850,00 zł brutto– o ponad 152 tysiące zł brutto niższą od kwoty, jaką przewidziano na realizację zamówienia. W ramach inwestycji na ulicach Łanowej, Kolonii, Rdestowej i Nagietkowej pojawią się nowoczesne lampy.
– Wszystko wskazuje na to, że nie tylko zrealizujemy inwestycję zgodnie z harmonogramem, ale i zaoszczędzimy sporą kwotę – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Poprzedni rok był przełomowy w kwestii świetlnych inwestycji w Gdyni. W ramach umowy z Energą S.A. na ulicach naszego miasto zaświeciło 5658 opraw LED i trwa doświetlanie 100 przejść dla pieszych. W tym roku kontynuujemy prace, stawiając na zwiększanie bezpieczeństwa mieszkańców. Inwestycja na Dąbrowie to świetny przykład współpracy na linii rada dzielnicy – miasto, a także kolejne tego typu zdanie na tym obszarze.
Już niedługo część naszej dzielnicy zyska nowe oświetlenie. Zadanie jest realizowane z inicjatywy i środków Rady Dzielnicy Dąbrowa. Nowe lampy pojawią się na:
ul. Łanowej;
ul. Kolonia – od posesji nr 45 B do posesji nr 34;
ul. Rdestowej – w rejonie placu zabaw;
ul. Nagietkowej – od skrzyżowania z ul. Miętową do posesji przy ul. Nagietkowej 13. Oświetlony będzie też ciąg pieszy przy ul. Miętowej.
Czas wykonania robót budowlanych łącznie ze zgłoszeniem gotowości do odbioru nie może być dłuższy niż 40 tygodni od dnia podpisania umowy.
mat. prasowe