Jak informuje portal gdynia.pl, dzięki dofinansowaniu od miasta jeszcze w tym roku w placówkach niepublicznych powstaną nowe miejsca dla dzieci do 3. roku życia. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla rodziców i opiekunów najmłodszych gdynian, którzy czekają na miejsce w żłobkach publicznych.
– Dodatkowe miejsca przewidziano dla tych dzieci, które uczestniczą w corocznej rekrutacji do żłobków gminnych i zostały wpisane na listę rezerwową obowiązującą w latach 2021–2023 – dodaje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia. – W wyniku konkursu w placówkach niepublicznych w 5 dzielnicach Gdyni utworzone zostaną nowe miejsca dla dzieci. W tym roku będzie ich 81, w 2022 roku – 99, a w 2023 roku – 118. Dzięki dofinansowaniu od miasta rodzice nie będą płacić za opiekę więcej niż w żłobkach samorządowych. Dodatkowe miejsca dla najmłodszych gdynian powstaną w żłobkach:
Kids Power w Małym Kacku,
Tup Tup na Wiczlinie (miejsca w żłobku i w ramach opiekuna dziennego),
Świat Małego Odkrywcy w Chyloni,
Edu Kraina na Dąbrowie,
Edu Trefliki w Śródmieściu.
Na dofinansowanie nowych miejsc opieki w latach 2021–2023 Gdynia przeznaczy w sumie 1 868 875 zł. Rodzice dzieci z listy rezerwowej w najbliższym czasie zostaną poinformowani przez żłobki samorządowe o możliwości skorzystania z oferty.
Dodajmy, że oprócz placówek samorządowych na terenie miasta działa też 17 prywatnych oddziałów żłobkowych. Ofertę uzupełniają kluby dziecięce. Jest ich w tej chwili 6 – dla 110 dzieci. W naszym mieście można skorzystać też z usług 73 opiekunów dziennych, którzy oferują opiekę dla 361 dzieci.
mat. prasowe20