Gry i zabawy z mapą i kompasem

Do realizacji został przekazany dodatkowy projekt, tzw. dzielnicowy mały! Stało się tak dzięki naszej Rady Dzielnicy, która podjęła decyzję o dofinansowaniu inicjatywy, której zabrakło niewiele, aby wejść do grona zwycięskich projektów.
Możliwość współfinansowania projektów, które miały duże poparcie mieszkańców i mieszkanek, ale nie wystarczyło środków w puli na ich realizację, jest w regulaminie gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego od 2019 roku. Do tej pory, dzięki temu, do realizacji zostało skierowanych łącznie 14 dodatkowych projektów dzielnicowych.
– Zdecydowaliśmy się umożliwić dofinansowanie projektów , gdyż widzieliśmy już sytuacje, w których mocno oczekiwane przez mieszkańców inicjatywy odpadały, ponieważ zabrakło do ich realizacji niewielkiej kwoty. Dziś widzimy, że to rozwiązanie się przyjęło. Dziękuję za zaangażowanie radnym dzielnic oraz, po raz pierwszy w historii gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, prywatnemu darczyńcy. Dzięki Wam w Gdyni będzie jeszcze ciekawiej, a zyskają na tym mieszkańcy i mieszkanki – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Karwiny są jedną z 4 dzielnic, które „załapały” się na takie dofinansowanie, a projektem który będzie realizowany są Gry i zabawy z mapą i kompasem na Karwinach.
Realizacja projektów wybranych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w przyszłym roku, kiedy do poszczególnych jednostek i wydziałów trafią środki zapisane w budżecie na 2022 rok. W wyjątkowych sytuacjach jednostki mogą rozpocząć przygotowania jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim trwało od 7 do 21 czerwca. Udział mogły wziąć wszystkie osoby mieszkające w Gdyni, bez względu na wiek. Głosowanie prowadzone było elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. W tegorocznej edycji do realizacji zostało wskazanych 116 pomysłów mieszkańców i mieszkanek – 114 projektów dzielnicowych, jeden miejski ogólny i jeden miejski w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie w ósmej edycji BO do podziału było 11 148 564 zł.
(a)