Pomoc dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu „ZDAM TO!”

W dzisiejszych czasach wiele osób może nie zdawać sobie sprawy jak wielkim problemem jest emigracja wojenna. Wielu obywateli Ukrainy decyduje się na ucieczkę przed wojną ze swojego ojczystego kraju i przyjazd do Polski. Ciężko nam wyobrazić sobie co tak na prawdę oznacza porzucenie dotychczasowego życie i przeniesienie się w zupełnie inne miejsce.
Z pewnością imigrantom nie jest łatwo przystosować się do nowych warunków. Brak pracy, mieszkania, środków do życia jest poważnym problemem. Często te osoby przyjeżdżają bez planu na dalsze życie. Dodatkowo ich złe samopoczucie potęguje świadomość, że któregoś dnia mogą usłyszeć wiadomość, że ich kraj został opanowany przez najeźdźcę.
Polacy starają się ze wszystkich sił pomagać Ukraińcom. Organizują transport, mieszkania, jedzenie czy ubrania. Jednak często pomijanym ale ważnym problemem jest brak znajomości języka polskiego. W skutek czego niezwykle ciężko jest normalnie żyć.
Dlatego na portalu https://zdam-to.pl stworzonym przez gdyńskich licealistów pojawiła się nowa kategoria „Pomoc dla Ukrainy”. Osoby, które znają język ukraiński bądź rosyjski i są chętne do nieodpłatnego uczenia dzieci z Ukrainy języka Polskiego mogą dodawać ogłoszenia w tej kategorii.
Tylko wspólnymi siłami możemy pomóc osobom postawionym w tak trudnej sytuacji. Jednocząc się jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy.
Link do portalu: https://zdam-to.pl/chce-udzielac-korepetycji/
Twórcami „ZDAM TO!” są Gdyńscy licealiści:
Łukasz Mandzielewski – VI liceum ogólnokształcące
Jan Matusiak – III liceum ogólnokształcące
Antoni Roik, Antoni Ziembla – II liceum ogólnokształcące
Jakub Kupczak – Katolickie liceum ogólnokształcące
mat. prasowe