ZDAM TO – pomoc w nauce

ZDAM TO – pomoc w nauce

Czas nauki zdalnej niewątpliwie źle odcisnął się na uczniach. Zaległości powstałe w tym okresie często są nie do nadrobienia, przerastają zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Uczniowie nie odzyskają straconych godzin nauki lecz mogą nadrobić zaległości tak, aby przyswoić wymaganą wiedzę z okresu nauki zdalnej.

„Dostrzegliśmy, że spora część uczniów ma problemy z nauką, nie nadążają z materiałem. Nauczanie zdalne tylko pogorszyło ten problem. Braki wiedzy są ogromne. Uczniowie chcieliby nadgonić te zaległości ale jest to bardzo trudne. Dlatego stworzyliśmy projekt „ZDAM TO”, chcemy ułatwić innym naukę, pokazać że wcale nie jest nudna i męcząca, pomóc im w organizacji czasu i pomóc w nadrabianiu zaległości” – mówi Łukasz Mandzielewski, lider projektu

Gdyńscy licealiści postanowili to zmienić. Stworzyli stronę internetową https://zdam-to.pl na którym regularnie publikują metody szybkiej i skutecznej nauki. Co ciekawe takie metody pozwalają lepiej się skupić, zapamiętać informacje szybciej i na dłużej, Wszystkie metody są dokładnie wyjaśnione i potwierdzone badaniami naukowymi. Stosując metody uczniowie będą w stanie łatwiej i szybciej zapamiętać większe ilości materiału co ułatwi nadrobienie zaległości. W celu pomocy innym uczniom organizują wykłady w Trójmiejskich liceach mające na celu zapoznanie i zainteresowanie innych uczniów sposobami szybkiej nauki.

Na stronie internetowej twórcy prowadzą również portal ogłoszeniowy na którym korepetytorzy dodają swoje ogłoszenia. Każdy może dodać swoje ogłoszenie lub przeglądać dodane ogłoszenia. Korepetycje także pomagają w nauce, czasami kiedy zaległości jest na prawdę dużo uczniowie nie są w stanie sami poradzić sobie z tym problemem, wtedy najlepszym sposobem jest kontakt z osoba doświadczoną w danej dziedzinie. Korepetytor wytłumaczy zagadnienia, których można się łatwo nauczyć korzystając z metod efektywnej nauki.

Edukacja z pewnością jest ważna dla większości uczniów. Wielu z nich ma plany związane z przyszłością, np. wymorzona uczelnia, zawód, kariera. Edukacja często stanowi swojaką przepustkę do spełnienia tych ważnych życiowych planów. Dlatego takie inicjatywy są tak ważne dla młodzieży. Projekt „ZDAM TO” poprzez ułatwianie innym uczniom nauki jest w stanie zażegnać problem powstały po okresie przymusowej nauki zdalnej.

Twórcami „ZDAM TO!” są Gdyńscy licealiści:

Łukasz Mandzielewski – VI liceum ogólnokształcące

Jan Matusiak – III liceum ogólnokształcące

Antoni Roik, Antoni Ziembla – II liceum ogólnokształcące

Jakub Kupczak – Katolickie liceum ogólnokształcące