Niespodzianka przy ul. Chwaszczyńskiej

Podczas prac ziemnych związanych z budową trasy S6 w Gdyni znaleziono niewybuchy. Było to 28 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej. Zabezpieczyli je saperzy z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia.
Saperzy Marynarki Wojennej mają na swoim koncie kolejna udaną akcję. W piątek, 21 stycznia działali w okolicach ul. Chwaszczyńskiej, gdzie trwa budowa trasy S6. Podczas prac ziemnych znaleziono tam niewybuchy.
O zdarzeniu poinformowano policję, która z kolei zaalarmowała służby operacyjne Marynarki Wojennej. Na miejsce skierowano 36. patrol saperski z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia.
Saperzy zidentyfikowali niewybuchy jako granaty moździerzowe kalibru 82 mm z czasów II wojny światowej. Było ich 28. Żołnierze zabezpieczyli granaty i wywieźli je na poligon, gdzie zostały unieszkodliwione.
Saperzy Marynarki Wojennej przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać czy przenosić takiego znaleziska. Tego typu niebezpieczne przedmioty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjaliści z pododdziałów saperskich.
mat. prasowe

fot. 36. patrol saperski 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia