Remont schodów

Mieszkańcy dzielnicy Karwiny mogą już korzystać z wyremontowanych schodów przy ul. Nowowiczlińskiej. Remont został wykonany w ramach prac utrzymaniowych Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

  • Schody między ulicą Nowowiczlińską a Wiczlińską, nieopodal pętli autobusowej przed remontem były niebezpieczne i niewygodne. Główną uciążliwością były nierówne płyty chodnikowe. Po wykonaniu prac remontowych schody są równe, komfortowe i przede wszystkim przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
    Schody zostały wykonane z kostki chodnikowej. Remont został zrealizowany w oparciu o Standardy Dostępności dla Miasta Gdyni, dlatego przy budowie wykorzystano płyty chodnikowe o nawierzchni fakturowanej. Udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością wzroku są elementy kontrastujące, zarówno w warstwie fakturowej, jak i kolorystyczne.
    W trakcie prac schody zostały lekko zwężone, dzięki czemu możliwe było posadzenie trawy. Koszy prac to około 60 tys. zł. brutto.
    mat. prasowe
    fot. mat. prasowe