Wpływaj na zmiany w mieście

Informacje o aktualnych procesach włączających we współdecydowanie o mieście, a także o możliwościach wzięcia udziału w badaniach i konsultacjach to sedno tego, co można znaleźć na Gdyńskiej Platformie Dialogu.
Gdyńska Platforma Dialogu funkcjonuje pod adresem www.konsultujemy.gdynia.pl. To narzędzie lokalnej e-partycypacji wspierające gdynian i gdynianki we włączenie się w działania na rzecz poprawy jakości życia w mieście.
– Gdyńska Platforma Dialogu powstała, by ułatwić mieszkańcom i mieszkankom udział w konsultacjach społecznych i dialogu. Chcemy też docierać do nowych grup, do osób, które wcześniej nie udzielały się w tego typu działaniach. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców możemy razem rozwijać miasto tak, by najlepiej odpowiadało na obecne i przyszłe potrzeby. To mieszkańcy są przecież ekspertami od życia w mieście i doskonale wiedzą, co i gdzie wymaga poprawy, a co funkcjonuje dobrze. Dzięki tym opiniom i sugestiom możemy na nowo spojrzeć na różne tematy i poszerzyć perspektywę – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Bardzo zachęcam do korzystania z platformy – także przy okazji tych konsultacji.
Odwiedź: www.konsultujemy.gdynia.pl