gdynia.pl

Zakończyły się prace polegające na poszerzeniu pasa ruchu na ul. Wielkopolskiej – na tak zwanej przelotce między ulicami Sopocką i Strzelców – oraz na wprowadzeniu tam nowej organizacji ruchu. Oznacza to, że przelotka z jednokierunkowej zmieni się w dwukierunkową. Ułatwienie zostanie wprowadzone w piątek w godzinach popołudniowych.
Obecnie na łącznik między ul. Sopocką i ul. Strzelców mogą wjeżdżać tylko kierowcy jadący z ulicy Sopockiej. Dzięki jego poszerzeniu, można było wprowadzić zmianę organizacji ruchu, dzięki której wjazd samochodem będzie możliwy z dwóch stron: zarówno od ulicy Sopockiej, jak i od ulicy Strzelców. Te zmiany zostaną wprowadzone w życie w piątek (29.03) w godzinach popołudniowych.
– Na uruchomienie tego rozwiązania z wielką nadzieją czekali mieszkańcy Małego Kacka. Dzięki wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu mieszkańcy ul. Strzelców i okolicy zyskają – od dawna oczekiwany – łatwiejszy wyjazd z osiedla – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
– Zmianę w organizacji ruchu wprowadzamy w piątek po popołudniowym szczycie komunikacyjnym, gdy ruch będzie zdecydowanie mniejszy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Co się zmieni?
Przelotka między ulicami Sopocką i Strzelców z jednokierunkowej zmienia się w dwukierunkową. Jadąc ul. Wielkopolską (z kierunku centrum) pojazdy osobowe i mniejsze samochody dostawcze będą mogły skręcić w ul. Sopocką. Do zmian dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna, a przed wprowadzeniem nowej organizacji ruchu pojawi się stosowne oznakowanie pionowe i poziome.
mat. prasowe