Zgłoś się
Sztokholm, Wyspy Alandzkie i stolica archipelagu Maarienham, Tallin, Ryga znajdą się na trasie rejsu jachtem szkolnym „Generał Zaruski” w ramach „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, który odbędzie się w lipcu. Armator na chętnych czeka do 19 kwietnia.
STS „Generał Zaruski” jest flagową jednostką Gdańska. Pełni rolę morskiego ambasadora Miasta w bałtyckich portach oraz stanowi dowód jego morskich i żeglarskich ambicji oraz tradycji. Armatorem jednostki jest Gdański Ośrodek Sportu.
„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to trzytygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz GOS, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.
Tegoroczna edycja odbywa się w roku jubileuszu 80-lecia powstania żaglowca, który został wybudowany w Ekenas w Szwecji w 1939 r. Rejs rozpocznie się 10 lipca w Gdańsku.
– Po odbyciu niezbędnego szkolenia żeglarskiego, wypływamy do stolicy Szwecji Sztokholmu. W drodze rozpoczną się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących, z programem właściwym dla wieku uczestników. Stawiamy na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację – informują organizatorzy.
Uczestnicy rejsu odwiedzą piękne przyrodniczo i geograficznie oraz bogate historycznie miejsca nad Bałtykiem. Na trasie znajdą się m.in.:
stolica Szwecji – Sztokholm, miasto z przyjazną atmosferą i atrakcjami jak Muzeum Okrętu „Vasa”
Wyspy Alandzkie oraz Maarienham, stolica archipelagu Alandów
Tallin – stolica Estonii i Ryga stolica Łotwy, których zabytki i starówki zostały wpisane na listę UNESCO
Rejs zakończy się 28 lipca powrotem do Gdańska.
Jak zostać członkiem załogi rejsu, który może okazać się przygodą życia?
Proces rekrutacji zaczyna się od przesłania zgłoszenia w formie listu motywacyjnego o objętości maksymalnie jednej strony A4. Należy go dostarczyć do 19 kwietnia:
pocztą elektroniczną na adres zaruski@sportgdansk.pl
pocztą tradycyjną bądź osobiście na adres: Gdański Ośrodek Sportu, ul. Traugutta 29, 80-221 Gdańsk.
Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych miast, prezentacja multimedialna, plan gry miejskiej, zabawa integracyjna itp.).
Uczestnikami rejsu mogą być uczniowie szkół średnich oraz studenci z terenu całej Polski.
W rejsie weźmie udział 16 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły w regulaminie oraz prezentacji programu „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” dostępnych na stronie zaruski.pl.
(mat. prasowe)
fot. zaruski.pl